reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite

Etkinlikte neler oldu? Fortnite 11. sezon öncesi oyunun fişi rekorla çekildi [Video]

En popüler oyunlardan biri dünden bu yana kepenkleri indirdi. Fortnite “Dünya’nın sonu” etkinliğinde dramatik bir dönüşe girdi.

Fortnite oynuyor olun ya da olmayın, 13 Ekim akşamı Epic Games uzun süre konuşulacak bir pazarlama hamlesine imza attı. Etkinliği kaçırdıysanız ve şu an neden oyuna giremediğinizi düşünüyorsanız bunun sebebi gerçekten de Fortnite’ın kendi evreninin sonunu getirmiş olması. Olayı hiç bilmeyenler ve merak edenler için biraz geçmişe gidelim. 10. sezonla beraber bir meteor haritaya düşmek üzere evrende belirmiş ve oyuncuları nasıl bir etkinliğin geleceğine yönelik düşüncelere sevk etmişti. 13 Ekim’de Türkiye saati ile 21:00’da başlayan etkinlikte ise oyuncular neler olacağını öğrenip 11. sezona geçiş yapacaktı. Tamamı oyun içinde gerçekleşen bu etkinlikte ise 11. sezona geçiş yapılamadı. Hala.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fortnite oyuncuları saatlerdir kara deliği izliyor

Etkinlikte önce bir füze göğe yükseldi daha sonra küçük yarıklar içinden çıkar mini füzeler kısa bir uçuş gerçekleştirdi. En sonunda da meteorun düşeceği noktada bir yarık açarak onu haritadaki bir başka alana yönlendirdi. Ancak gün sonunda meteor haritaya düştü ve dev bir patlamanın ardından tüm evreni içine yutan bir kara delik oluştu. Oyuncular tüm bu anı oyunun içinden izleyebildi. Hatta oyuna yoğunluktan giremeyen ve lobiden kalanları da yine aynı şekilde kara delik yuttu ve böylelikle “Dünya’nın sonu” gelmiş oldu. Şimdi o saatten bu yana Fortnite ekranlarında bir kara delik süzülüyor. Yeni sezonun ne zaman başlayacağı ise merak ediliyor.

Etkinlikle beraber rekor izlenmeler elde edildiğini söylemek gerek. Twitter, Twitch ve YouTube’dan yayını yapılan oyun, sadece resmi Twitch hesabı 4,5 milyonun üzerinde anlık izleyiciye ulaşmayı başardı. Patlamanın ardından Epic Games’in mağazasına ise yoğunluktan dolayı bir süre ulaşılamadı. Fortnite’ın sosyal medya hesaplarının temizlendiğini de belirtelim. Bakalım yeni başlangıç ne zaman ve nasıl olacak…

Bu arada küçük bir not, oyuna girip kara delik ekranında Konami kodunu girerseniz mini bir oyuna ulaşabilirsiniz.