reklamı kapat

POPÜLER

A12_Bionic

Apple’ın üst düzey yöneticisinden ayrılma kararı

CNET’e göre Apple’ın A7’den A12X’e özel iOS işlemcilerinin tasarımcısı Gerard Williams III şirketten ayrıldı. Apple, platform mimarlık ekibinin önemli bir üyesini kaybetti.

CNET’in yeni bir raporuna göre, Gerard Williams III şirkette dokuz yıl sonra Apple’dan ayrıldı. Williams, platform mimarisinde kıdemli bir yönetmen olarak görev yaptı. Williams’ın 64-bit A7 işlemcisi ile başlayan ve A12X ile biten birçok A serisi işlemcinin gelişimine öncülük ettiği söyleniyor. A7 işlemci ilk olarak 2013 yılında iPhone 5S’de kullanılmışken, A12X şu anki nesil iPad Pro programında bulundu. 2010’da Apple’a katılmadan önce Williams, ARM’de 12 yıl çalıştı.

Son yıllarda, Williams’ın sorumlulukları, Apple’ın yongaları için özel işlemci çekirdeği tasarımının, şirketin mobil cihazlarında bulunan çip üzerindeki sistemin veya SoC’nin çeşitli bölümlerinin düzenini denetlemesinin öncülüğünün ötesine geçmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple tarafından tasarlanan mobil işlemciler büyük başarı sunuyor

Apple’ın iPhone Xs ailesinde tercih ettiği A12 işlemci yüksek performansıyla fark yaratıyor. Özellikle 4K videolarda ve yüksek performanslı oyunlarda büyük başarı sergileyen A12 işlemcisi ayrıca artırılmış gerçeklik platformunda da dikkat çekici bir performansa sahip.

İlginizi çekebilir

Apple TV+’ın tanıtımı