reklamı kapat

POPÜLER

Google Haritalar Yılan Oyunu

Google Haritalar uygulamasına eklenen yılan oyunu [Oyna]

Her 1 Nisan’da olduğu gibi bu yıl da Google, Haritalar uygulamasına eklediği mini bir oyunla karşımıza çıkıyor. Bu kez eklenen oyun ise Nokia nostaljisini döndürüyor.

Google, her sene 1 Nisan’da karşımıza eğlenceli bir şaka ile çıkmaya özen gösteriyor. Google Haritalar uygulamasına gizlediği oyunlarla kendinden söz ettiren teknoloji devi bu sene ise nostaljik bir dokunuş yapıyor. Eski Nokia modellerinin ikonik oyunu “Snake”, Haritalar uygulamasına dahil ediliyor. Ancak bu kez bir yılanı değil ulaşım hattını kontrol ediyorsunuz. Dünyanın darklı noktalarına kullanıcıları götüren oyunda Londra, San Francisco, Sidney, Tokyo gibi şehirler arasında seçim yaptıktan sonra o şehrin ikonik toplu taşıma aracıyla hareket ediyorsunuz. Londra için kırmızı çift katlı otobüsler öne çıkarken, Tokyo’da örneğin hızlı tren kontrol ediyorsunuz. Büyümeniz için hazırlanmış yemleri ise insanlar ve varış noktaları oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi sitesi de var

Bu mini oyun iOS ve Android kullanıcıları için dünya genelinde kademeli olarak dağıtılıyor. Yaklaşık 1 hafta boyunca da oynanabilir olarak uygulama içinde kalmaya devam edecek. Oyuna ulaşmak içinse uygulamayı güncelledikten sonra ekranın sol üst köşesindeki alt alta üç çizgi ile menüyü açtıktan sonra “Play Snake” seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Daha sonra oynamak istediğiniz ülkeyi seçerek oyuna başlayabilirsiniz.

Henüz güncellemeyi almadıysanız, Google bu oyunu aynı zamanda tarayıcı üzerinden de oynanabilecek şekilde erişime sundu. Buradan hazırlanan siteye ulaşabilir, uygulamayı indirmeden ya da güncelleme derdi olmadan doğrudan oyuna dahil olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Google’ın çevrim içi oyun servisi Stadia