reklamı kapat

POPÜLER

Ms. Pac-Man keyfi Google Haritalar’a taşındı

Şakalarla dolu geçen 1 Nisan nostaljik sürprizleri de beraberinde getirdi. Google Haritalar (Google Maps) bu güne özel olarak Ms. Pac-Man oyununu kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Aradan geçen uzun zamana rağmen hepimizin hala sevgiyle andığı Pac-Man aslında uzun zamandır Google Haritalar‘a misafir oluyordu. Ancak Google bu sene bir değişiklik yapmak istemiş gibi görünüyor. Çünkü bu yıl 1 Nisan’da Pac-Man‘i değil, Ms. Pac-Man’i ayağımıza getiriyor.

Üstelik Ms. Pac-Man keyifini Google Haritalar (Google Maps) üzerinden sürmek için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Google Haritalar uygulamasını açtığınızda, sağ alt köşede Ms. Pac-Man logosu görülebiliyor. Buna tıkladığınız zaman uygulama sizi yakın bölgelerden birinin haritasına götürüyor. Ekrana dokunmanızla birlikte Ms. Pac-Man’in macerası da başlamış oluyor. Bu sevilen kahramanı hareket ettirebilmek için basit dokunuşlar yeterli oluyor. Eğer siz yönlendirmezseniz o otomatik olarak bir yol seçiyor ve ilerlemeyi sürdürüyor. Ekranın kenarına ulaştığınızdaysa diğer köşeden çıkarak yoluna devam ediyor. Böylece asla köşeye sıkışmıyorsunuz. Tıpkı orijinal oyunda olduğu gibi önünüze çıkanları yiyerek puan kazanmanız ve can kaybetmemek için hayaletlerden kaçmanız gerekiyor. Güç vericileri yediğinizde ilerleyiş tersine dönüyor ve hayaletler sizlerden kaçmaya başlıyor. Kısacası oyunun Google Haritalar’daki versiyonu alıştığımızdan pek de farklı değil.