reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai’nin Nissan Juke ve Toyota C-HR’a rakip olacak yeni modelinin ismi açıklandı

Hyundai’nin merakla beklenen en küçük SUV modelinin ilk resmi görseli paylaşılırken ismiyle ilgili soru işaretleri de ortadan kalktı.

Hyundai’nin bir süredir geliştirme sürecini yürüttüğü ve geçtiğimiz dönemde kamuflajlı olarak kameralara yakalanan B segment crossover modeli için artık geri sayım başladı. Nissan Juke, Toyota C-HR ve Renault Captur gibi araçların karşısına çıkarmaya hazırlandığı modeliyle ilgili ilk resmi görseli resmi kaynakları üzerinden paylaşan Hyundai aynı zamanda modelin bir süredir merak edilen isim konusuna da açıklık getirdi. Hyundai’nin yeni B Segment crossover modeli “Kona” adıyla birlikte karşımıza çıkacak.


Hyundai ürün gamında sunulan en küçük SUV modeli olacak olan Kona adını Hawaii adasındaki bir bölgeden alıyor. Hyundai’nin tek kare olarak paylaştığı görselde sadece ön ışıklandırma grubundan bir bölümü gözüken modelle ilgili Hyundai cephesinden paylaşılan resmi bilgilerin şimdilik bu kadar olduğunu görsek de yakın süreçte çok modelle ilgili gerek sızıntı gerekse resmi kaynaklardan çok daha fazla detay görmeyi bekliyoruz. Bu segmentte otomobil almayı düşünenlere verebileceğimiz güzel haberse Kona için çok fazla beklememizin gerekmeyeceği. Resmi tanıtım etkinliğinin yaz dönemi içerisinde yapılacak olan Kona’nın 2017’nin son çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor. Modelle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.