reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot, 300 beygirlik güç ve hibrit motor teknolojisine sahip 3008 GT için tarih verdi

03 Nisan 2017

GTI versiyonu için ortaya atılan iddiaları sonuçsuz bırakan Peugeot, GT versiyonlu 3008 ile elektrik motorunu oyuna dahil ediyor.

Dış yapısıyla birlikte sahip olduğu i-Cockpit teknolojisiyle de tamamen farklı bir formda karşımıza çıkan Peugeot 3008 beklenildiği gibi kullanıcılar tarafından da ilgiyle karşılandı. Sınıfındaki başarısını mark ayının ilk haftası içerisinde 2017 Avrupa’da Yılın Otomobili ödülünü kazanarak taçlandıran 3008 önümüzdeki dönemde de bu iddiasını sürdüreceğinin sinyallerini vermeye başladı. Günümüzde dizel ve benzinli olmak iki farklı motor seçeneğiyle kullanıcılara sunulan 3008 ile ilgili gelecekte yeni bir versiyon sunmayı planlayan Peugeot, modelin hibrit versiyonunu takvime ekledi. İçten yanmalı ve elektrik motor kombinasyonunun yer alacağı 3008 donanım seçeneği ve performansıyla oldukça iddialı rakamlarla geliyor.


3008’in GTI versiyonu üzerinde ortaya çıkan dedikoduları yalanlayan markanın ürün ve pazarlama müdürü Laurent Blanchet modelin geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. “GTI arması bizim cephemizde daha çok küçük hatchback modellere uygun görünmekte. 3008 için GTI yerine GT armasını kullanabiliriz. Hibrit teknolojisine sahip 3008’de 1.6 litre hacimli benzinli motoru kullanacağız. İçten yanmalı bu motor ve elektrik motoruyla birlikte araç toplamda 300 beygir civarında bir güce sahip olacak.” diyen Blanchet modelin aynı zamanda dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip olacağını ifade etti. 0-100 değeri 6 saniyenin altında olması beklenen 3008’in hibrit versiyonu bu değerleriyle SEAT’ın hazırlığı içerisinde olduğu Ateca Cupra ile de rekabete yeşil ışık yakacak gibi gözüküyor. Peugeot 3008’in hibrit teknolojisiyle birlikte 2019 yılında satışa sunulması planlanıyor.