reklamı kapat

POPÜLER

iOS-13

Merakla beklenen iOS 13’ün tanıtılacağı tarih sızdı

Bu yıl gerçekleşecek WWDC 2019 etkinliğinin tarihiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Apple’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre şirket, WWDC 2019 etkinliğini 3-7 Haziran tarihleri arası bir günde gerçekleştirecek.  Şirketin bu etkinlikte iOS 13‘ü tanıtmaya hazırlanıyor.

iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6.0 ve tvOS 13 güncellemelerinin tanıtılacağı etkinlikte Apple’ın bir sürpriz yaparak yeni bir cihazını da tanıtma olasılığı bulunuyor. Apple etkinlikle ilgili bir bilgi henüz paylaşmasa da önümüzdeki günlerde etkinlikle ilgili bilginin resmiyete kavuşması bekleniyor. San Fransico’daki McEnery Convention Center’da gerçekleştirileceği belirtilen etkinliği sizin kadar biz de merakla bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13’te ne gibi yenilikler bekliyoruz?

Yeni gelen bilgilere göre iOS 13, karanlık moda destek verecek. Karanlık mod sayesinde iPhone’ların bambaşka bir arayüz deneyimi sunacağa benziyor. Geçtiğimiz yıl macOS Mojave işletim sistemine karanlık mod desteğini getiren Apple’ın bu özelliği iOS 13 için de getirmesi bekleniyor. iPad için yeni bir ana ekranın geleceği ve CarPlay’de yapılacak bazı iyileştirmelerin de olduğu ifade ediliyor. iOS 13’ün uygulamalar için yeni bir sekmeli arayüz ve daha iyi dosya yönetim işlevlerine de sahip olacağı dile getiriliyor. iOS 13 ile birlikte video servisinin tanıtılma ihtimali de kuvvetle muhtemel.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film