reklamı kapat

POPÜLER

Apple WWDC 2019

iOS 13 ve fazlası geliyor; Apple’ın WWDC 2019 etkinliğini canlı izleyin!

Teknoloji devi Apple, kısa süre içerisinde başlayacak WWDC 2019 etkinliğiyle yazılım tarafında hazırladığı yeniklerini karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor.

WWDC 2019 uzun süredir merakla bekleniyor. Apple’ın 2019’daki ikinci büyük etkinliği olacak WWDC için beklentiler gerçekten oldukça yüksek. Etkinliğin en önemli duyurusu kesinlikle yeni mobil işletim sistemi iOS 13 olacak. Beklenen tüm yeniliklerine buradan ulaşabileceğiniz işletim sistemi, iPhone yanında iPad kullanıcılarını da oldukça heyecanlandırıyor. iOS 12 ile stabilite ve performansa odaklanan firmanın, iOS 13 ile ciddi yenilikler sunması bekleniyor. WWDC 2019 kapsamında iOS 13’e ek olarak yeni macOS, tvOS ve watchOS sürümümlerinin de önemli yeniliklerle karşımıza çıkması bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda tanıttığı “TV+” ve “Arcade” film ile oyun servislerinin merak edilen fiyatlarının açıklanması beklenen etkinlik, Mac tarafında “Marzipan” kod adlı iOS ile evrensel Mac uygulaması dönemini de başlatacak gibi görünüyor. Bu altyapı da özellikle geliştiriciler tarafından çok merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WWDC 2019 kapsamında donanım duyurusu olmayacak mı?

Bu yıl olacak gibi görünüyor. Eğer tahminler doğruysa Apple etkinlik kapsamında uzun yıllardır beklenen Mac Pro‘yu görücüye çıkartacak. Modüler bir yapıya sahip olacak bilgisayarın, satışa sonbahar aylarında sunulacağı belirtiliyor. Buna ek olarak 32 inç 6K Apple monitörün lanse edileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca etkinlik için bir 16 inç yeni nesil MacBook Pro‘nun da adı geçiyor. Ancak bu modelin tanıtılma ihtimali halen oldukça düşük bir seviyede yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WWDC 2019 nasıl canlı izlenir?

Etkinliği direkt olarak burada canlı olarak takip edebilirsiniz. WWDC 2019’un Türkiye saati ile 20:00’de başlayacağını belirtelim. Etkinlik Kaliforniya San Jose Convention Center bünyesinde gerçekleştiriliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklığı