reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno

İşte gelecek; OPPO’dan heyecan verici kamera teknolojisi [Video]

Türkiye’de aktif olarak yer alan teknoloji devi firmalardan OPPO, gelecek modeller için heyecanlandıran bir kamera teknolojisinin gösterimini yaptı.

Biliyorsunuz son yıllarda firmalar akıllı telefonların çerçevelerini inceletmek / ince göstermek için birçok yol deniyor. Burada karşımıza çentikler, ekran delikleri ve motorlu / kızaklı kamera sistemleri çıkıyor. Gelecekte ise bunların yeri bulunmuyor. Bu bahsettiğimiz gelecek de sevindirici şekilde uzakta değil yakında bulunuyor. Çin merkezli dev üretici OPPO, kısa süre önce “ekrana entegre ön kamera” teknolojisinin görücüye çıkarttı. Bu yeni altyapıda ön kamera ve sensörler direkt olarak ekranın altında yer alıyor. Bu sayede pürüzsüz bir “tam ekran deneyimi” sunan firma, gerçekten sıfır çerçeveleri telefonların yolda olduğunu gözler önüne seriyor. Bu sistemde kameranın çalışması için üstündeki piksellerin kapatılması yeterli oluyor. Şimdilik prototip modelde üst kısmı tamamen kapatan firma, gerçek modellerde sadece kameranın üzerindeki pikselleri kapatacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, çerçevesiz telefon konusunda öncü isimlerden

Find X modeliyle etkileyici bir cihaz karşımıza çıkan şirket, kısa süre önce köpekbalığı yüzgeci benzeri motorlu kamera sistemine sahip Reno ailesiyle de ses getirmeyi başarmıştı. Yeni kamera teknolojisiyle “sağlamlık” konusunda soru işaretleri oluşturan motorlu sistemleri ve çoğu kişinin sevmediği çentikleri ortadan kaldıracak firma, bu konuda çalışan tek isim konumunda yer alıyor. Samsung da ön kamerayı ekrana entegre etmek için planlar yapan isimler arasında yer alıyor.