reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10 ailesinden dikkat çeken teknik detay

Samsung Galaxy Note 10 ailesi hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Cihazlar şarj konusunda satın alanları üzmeyecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Note 10 ailesi merakla bekleniyor. Şimdilik duyulduğu kadarıyla 4G ve 5G destekli Note 10 ile Note 10 Pro modellerinden oluşan aile, sürekli olarak yüksek güçlü “hızlı şarj” sistemine sahip olacak haberleriyle gündeme geliyordu. Sağlam kaynak Ice Universe’e göre telefonlarda 45W hızlı şarj sistemi kullanılacak. Galaxy Note 9’da 15W şarj sunan firma, bu sefer çıtayı sektör ile rekabet edebilecek kadar yüksek bir seviyeye çıkarıyor. Duyduğumuz kadarıyla firma cihazlara 3.400 mAh ile 4.500 mAh arasında pil koymaya hazırlanıyor. Yeni 45W hızlı şarj desteğinin sadece “Pro” takılı üst seviye modele özel olacağı tahmin edilirken, 4.500 mAh gibi büyük bir pil için bu sistem gerçekten güzel görünüyor. Bu sistem sayesinde pilin kısa sürede tamamen doldurulabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 ailesindende başka neler biliyoruz?

Modeller, S Pen üzerinden çalışan Air Mouse isimli bir özellikle geliyor. Bu sayede S Pen’in adeta bir kablosuz mouse haline getirilebildiği belirtiliyor. Güçlerini Snapdragon 855 ya da Exynos 9825 işlemciden alacak telefonlardan Samsung Galaxy Note 10’da 6,28 inç, Note 10 Pro’da ise 6,75 inç bir ekran yer alıyor. Ekrana entegre kamera altyapısı benimseyecek telefonlar, burada merkeze konumlandırılmış tek bir kamera barındıracak gibi görünüyor. 3.5 mm kulaklık girişi taşımayacak Note 10 ailesinin, daha önceki bilgilerin aksine fiziksel butonları koruyacağı da söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin 35 bin metreye telefon çıkarma projesi