reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 12.1.4 sorun

iOS 12.1.4 can sıkan bir sorunla gündemde!

Teknoloji devi Apple‘ın geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu iOS 12.1.4 güncellemesi, can sıkan bir sorunla gündemde bulunuyor.

Apple‘ın çok kısa süre önce iOS 12‘yi alan tüm cihazlar için indirmeye sunduğu iOS 12.1.4 güncellemesi, bazı kullanıcılarda ciddi bağlantı sorunlarına neden oluyor. iOS 12.1.1, iOS 12.1.2 ve iOS 12.1.3 sürümlerinde de görülen bu sorunlar, kişilerin en başta mobil bağlantıyı kaybetmesine neden oluyor. Güncelleme sonrasında telefonunun SIM kartını tanımadığını belirten birçok kullanıcı, Twitter üzerinde Apple’a büyük şikayetlerde bulunuyor. Aynı zamanda WiFi bağlantı sorunları da meydana getirdiği belirtilen sürüm, söylendiği kadarıyla WiFi ağlarına bağlantıda sorunlar yaşatıyor. Elbette oldukça can sıkıcı duran bu sorunlar için düzeltme çalışmalar sürüyor. Ancak SIM kartın tanınmaması gerçekten kabul edilebilir gibi görünmüyor. Bu sorun yüzünden telefonların en temel iletişim özelliği kullanım dışında kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 12.1.4 önemli bir sorunu çözmüştü

Biliyorsunuz iPhone, iPad, iPod Touch ve Mac bilgisayarlar arasında görüntülü konuşma imkanı tanıyan FaceTime, geçen hafta yaşadığı ciddi açıkla büyük ses getirmişti. Bu açık sayesinde aranan kişiler cevap vermese bile telefonlarının mikrofonu üzerinden ortam dinlemesi yapabildiği ortaya çıkmıştı. Bu problem belirince Grup FaceTime özelliğini sunucu tarafında kapatan firma, iOS 12.1.4 ile yaşanan bu can sıkıcı problemi ortadan kaldırıyor.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold için heyecan artıyor