reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump huawei

Twitter’dan gerilimi artıracak yeni Donald Trump hamlesi

ABD başkanı Donald Trump ile Twitter arasındaki gerilimi artıracak önemli bir gelişme yaşandı. Başkan buna oldukça kızacak gibi görünüyor.

Hatırlarsınız Donald Trump tarafından yapılan bir paylaşım geçtiğimiz haftalarda Twitter tarafından ilk kez “yanıltıcı içerik” olarak işaretlenmişti. Bunun üzerine de başkan Twitter’ı “ifade özgürlüğünü boğmakla” suçlamıştı. Daha sonra Trump sosyal medya şirketleri için yeni düzenlemeler getirilebileceğini ya da bazı ağları tamamen kapatılabileceklerini söyledi. Bundan sonra da Twitter’dan Trump’a sürpriz bir hamle daha gelmiş, platform başkanın Minnesota olaylarıyla alakalı attığı bir tweet’i “şiddeti yüceltme” nedeniyle gizlemişti. Şimdi ise Twitter’dan Trump’ın paylaştığı burada ulaşabileceğiniz videoya “Değiştirilmiş Medya” uyarısı geldi. Twitter’ın ilk defa Donald Trump tarafından paylaşılan bir içeriği bu şekilde işaretlediği aktarılıyor ve platform bunda haklı da görünüyor. Çünkü paylaşılan içeriğin orijinalinden farklı şekilde manipüle edici hale getirildiği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donald Trump Twitter için bir kapatma uygular mı?

Bunun cevabı halen hayır olarak görünüyor. Hep söylediğimiz gibi milyar dolarlık firmaların yukarıdaki hamleler nedeniyle kapatılması mümkün değil. Zaten Trump da açıklamalarında da direkt olarak kapatacağım diyememişti. Kendisi de buna direkt yetkisi olmadığını biliyor. Bu arada hatırlamak adına Trump bir gazetecinin “Twitter hesabınızı silecek misiniz?” şeklindeki sorusuna ise “Bu ülkede daha adil bir basın olsaydı bunu seve seve yapardım ancak basın adaletsiz olduğu için ben sosyal medya üzerinden birçok insana ulaşıyorum” yanıtını vermişti.

İlginizi Çelebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?