reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump huawei

Twitch’ten Donald Trump’a sürpriz engelleme hamlesi

ABD başkanı Donald Trump ile Twitter arasındaki gerilim sürerken, sürece şimdi de büyük yayın platformu Twitch dahil oldu.

Dünyanın en büyük canlı yayın platformlarından Amazon’un sahibi olduğu Twitch, kısa süre önce ABD başkanı Donald Trump‘ın hesabını engelledi. Bu şimdilik “geçici” olarak geçen hamlenin arkasında başkanın şirketin nefret dolu davranış politikalarını ihlal etmesi (Şu an silinen video / yayın üzerinden) yer alıyor. ABD’de yaşanan son olaylar üzerinden nefret söylemi konusunda çok büyük eleştiriler alan Trump, büyük sosyal medya devlerinin hedefinde kalmaya devam ediyor. Donald Trump için yapılan engelleme, Twitch tarafından gelen son dönemdeki ikinci büyük hamle olmuş durumda. Hatırlarsınız platform kısa süre önce de herhangi bir gerekçe göstermeden büyük oyun yayıncısı Dr Disrespect‘i banlanmıştı. Şirketten Trump hakkında da bir açıklama gelmemiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donald Trump  ve Twitter arasındaki sorun neydi?

Hatırlarsınız Donald Trump tarafından yapılan bir paylaşım geçtiğimiz haftalarda Twitter tarafından ilk kez “yanıltıcı içerik” olarak işaretlenmişti. Bunun üzerine de başkan Twitter’ı “ifade özgürlüğünü boğmakla” suçlamıştı. Daha sonra Trump sosyal medya şirketleri için yeni düzenlemeler getirilebileceğini ya da bazı ağları tamamen kapatılabileceklerini söyledi. Bundan sonra da Twitter’dan Trump’a sürpriz bir hamle daha gelmiş, platform başkanın Minnesota olaylarıyla alakalı attığı bir tweet’i “şiddeti yüceltme” nedeniyle gizlemişti. En son ise Twitter’dan Trump’ın paylaştığı burada ulaşabileceğiniz videoya “Değiştirilmiş Medya” uyarısı geldi. Twitter’ın ilk defa Donald Trump tarafından paylaşılan bir içeriği bu şekilde işaretlediği aktarılıyor ve platform bunda haklı da görünüyor.

İlginizi Çelebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?