reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump huawei

Twitter, Facebook ve Instagram’dan Donald Trump için engelleme

ABD eski başkanı Donald Trump, ABD’de yaşanan olaylar ve yaptığı açıklamalar nedeniyle Twitter, Facebook ve Instagram’da yasaklandı.

ABD’de dün inanılmaz olaylar yaşandı. Washington DC’de kongre binasının işgali sonrasında 4 kişi hayatını kaybetti, 14 polis memuru yaralandı, 52 kişi gözaltına alındı ve iki adet boru tipi el yapımı bomba bulundu. ABD seçimini Biden’a kaybeden Donald Trump tarafından yapılan açıklama sonrasında başlayan bu olaylar, elbette sosyal medya üzerinde takip edildi. Trump’ın korkutucu süreçte aktif olarak yaptığı açıklamalar sonrasında ise dev platformlar ciddi adımlar attı. Trump geçici olarak da olsa Twitter, Facebook ve Instagram‘da engellendi, kısıtlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donald Trump başkanlık döneminde de sosyal medya devleriyle sorunlar yaşamıştı

Hatırlarsınız Donald Trump tarafından yapılan bir paylaşım geçtiğimiz aylarda Twitter tarafından ilk kez “yanıltıcı içerik” olarak işaretlenmişti. Bunun üzerine de başkan Twitter’ı “ifade özgürlüğünü boğmakla” suçlamıştı. Daha sonra Trump sosyal medya şirketleri için yeni düzenlemeler getirilebileceğini ya da bazı ağları tamamen kapatılabileceklerini söyledi. Bundan sonra da Twitter’dan Trump’a sürpriz bir hamle daha gelmiş, platform başkanın Minnesota olaylarıyla alakalı attığı bir tweet’i “şiddeti yüceltme” nedeniyle gizlemişti.

Amazon’un sahibi olduğu Twitch de geçtiğimiz yıl ABD başkanı Donald Trump‘ın hesabını engellemişti. Bu geçici olarak atılan hamlenin arkasında başkanın şirketin nefret dolu davranış politikalarını ihlal etmesi (Şu an silinen video / yayın üzerinden) yer alıyordu.

İlginizi Çelebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?