reklamı kapat

POPÜLER

Samsung kumanda

Samsung’dan güneş panelli televizyon kumandası

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni TV modelleri yanında ilginç bir adım da attı. Firmadan güneş panelli televizyon kumandası geldi.

Firmanın detaylarına aşağıda yer verdiğimiz televizyon modelleri yanında gelen en ilginç ürün bahsettiğimiz Eco Remote Control isimli kumanda oldu. Çevreci bir yaklaşımın merkezinde yer alan bu ürün, aslında genel olarak standart bir yapıda. Bu modelin gövdesini geri dönüştürülmüş plastik kullanarak üreten ve burada spesifik olarak 31 gram plastik kullandıklarını aktaran şirket, Eco Remote Control arkasına yerleştirdiği güneş panelleriyle de “pil bitti” durumunu neredeyse tarihe gömüyor. Kumanda burada hem mekandaki aydınlatma ışığı hem de güneş ışığından yararlanabiliyor. Firma tarafından yapılan açıklamada tam 2 yıllık bir pil ömründen bahsediliyor. Ayrıca bu kumanda yerleşik olarak bir pille geliyor ve alttaki USB-C portu sürpriz durumlarda şarjı sağlayabiliyor. Biliyorsunuz kumandaların pil ömürleri hali hazırda da oldukça yüksek seviyede yer alıyor. Eco Remote Control ise çıtayı daha da yükseltiyor. Bu kumanda firmanın 2021 4K ve 8K üst düzey modellerinin yanında geliyor.

Görsel kaynak: The Verge

Samsung televizyon pazarının en önemli ismi konumunda yer alıyor

LG ile beraber pazarın liderli konumunda yer alan Samsung, 2021’de de sürpriz olmadığı üzere OLED’e geçiş yapmıyor. Firma Burn-In sorunu nedeniyle bu alandan uzak durmaya devam ediyor. Bu alanda lider LG’nin ise modelleri gelmeye devam ediyor. Bu açıdan firmanın 2021 OLED’leri de merak ediliyor. Bunların da yakında ortaya çıkmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Firmadan Galaxy S serisi için gelen son video