reklamı kapat

POPÜLER

The Last of Us Part II

The Last of Us Part II hakkında üzücü Türkiye gelişmesi

Bugün Türkiye’de de resmen satışa sunulan The Last of Us Part II hakkında üzücü bir haber paylaşmak istiyoruz. Türkiye satış fiyatı 429 TL olduğu açıklanan oyunun satış fiyatında ne yazık ki zam yapıldı.

Şu anda 499 TL fiyat etiketiyle satışta olan yapım, PlayStation 4’ün en iyi yapımlarından biri olarak göze çarpıyor. Naughty Dogg tarafından geliştirilen oyunun  konusundan kısaca söz edelim.  Salgın tarafından mahvolmuş Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptıkları tehlikeli yolculuktan beş yıl sonra Ellie ve Joel, Jackson, Wyoming’de kendilerine bir hayat kurdular. Enfekte canlılar ve hayatta kalan çaresiz insanların oluşturduğu tehditlere rağmen, hayatta kalan insanlardan oluşan ve gelişmekte olan bu toplumda yaşayarak nihayet huzurlu ve düzenli bir yaşama sahip olmayı başardılar.

Vahşi bir olay sebebiyle bu huzur bozulduğunda Ellie, adaleti yerine getirmek ve intikam almak için amansız bir maceraya atılıyor. Ellie tüm sorumluları teker teker avlarken, yaptıklarının fiziksel ve duygusal açıdan yıkıcı etkileriyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Last of Us Part II, PlayStation 5 için satışa sunulacak mı?

PlayStation 4 platformu için satışa sunulacak yapımın bu yıl satışa sunulması beklenen PlayStation 5’e gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil. Resmi bir açıklama yapılmadığı için şu anda oyunun PlayStation 5’e gelme olasılığı en azından bu yıl için düşük. Oyunun metacritic puan ortalaması ise yüzde 95. Grafikleri ve hikayesiyle dikkat çeken yapımı otoriteler tarafından yüksek puanlarla ödüllendirilmiş durumda. Oyunun PS5 platformuna gelmesi durumunda bu haberi sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlgili video

Oyun yüksek puanıyla dikkat çekiyor