reklamı kapat

POPÜLER

hasarlı jant

Hasarlı janta sahip araçlar için sürücülere önemli uyarı

Farklı olaylar ve şartlar sonucunda ortaya çıkan hasarlı jant, yürüyen aksam elemanlarının çok çabuk yıpranmasına sebep oluyor.

Mevsim şartları gereği sürücüler için kış koşullarına uyumluluk süreci yaklaşırken bir yandan da onarılması gereken bölümlerin kontrolü gerekiyor. Otomobillerin en hayati parçalarından birisi olan jantlarla ilgili olarak RS Servis uyarıda bulundu. Bazı kazaların farkında olmadan kötü onarılmış ya da replika jantlar sebebiyle ortaya çıktığının özellikle altı çiziliyor. Yıllar içerisinde kötü yol şartları ya da dikkatsiz kullanım sonucu hasar gören jantların, yürüyen aksam elemanlarının çok çabuk yıpranmasına sebep oluyor. Bu durum da uzun vadede araç sahiplerinin yüksek tamir bedelleri ile karşı karşıya kalabilecekleri bir senaryoyla karşı karşıya kalmaları demek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hasarlı jant için kontrol ve onarım şart

Öte yandan kaza sonrası hasarlı jantların yanlış onarım ve kaynak işlemi sebebiyle sürüş güvenliğinin tehdit altında kalabileceğini söyleyen RS Servis CEO’su Ünal Ünaldı “İşinin ehli olmayan ustalar, yanlış uygulamalar ve yanlış kaynakla kötü bir onarım yapabilir ve hiç ummadığınız bir anda jantların kırılmasıyla kaza yapabilirsiniz. Biz kendi bünyemizde şimdiye kadar 7 yılda yaklaşık 100.000 adet jantın onarımını gerçekleştirdik. 7 yıl önce Ankara’da pilot uygulama olarak başlattığımız sistem şu anda Alüminyum jant onarımlarında 57, CNC Jantlar Onarımlarında 9 servis merkezimizde devam ediyor.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Elantra