reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Twitter özelliği

Twitter, paralı üyeliklere özel imkanlar planlıyor; işte ilk seçenek

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, para kazanmak adına önemli bir çalışma içerisinde yer alıyor. Paralı üyelikler yolda.

Twitter, ağı üzerinden başında veri Facebook gibi para kazanamıyor. İşte bunu değiştirmek adına bir adım daha atılıyor. Söylendiği kadarıyla firma paralı abonelik sistemi üzerinde çalışıyor ve bunun karşılığında ekstra özellikler sunmaya hazırlanıyor. İşte bunlardan birisi netlik kazandı. Şirket biliyorsunuz yıllardır çok ama çok talep edilmesine rağmen atılmış bir tweet üzerinde değişiklik yapılmasına izin vermiyor. Kişiler en ufak hataları için bile tweet’i silip yeniden atmak zorunda kalıyor. Burada kişiler en azından yeni atılan tweet’lere 10 ya da 20 saniyelik bir düzeltme imkanı verilmesini istiyor. Ancak firma çok garip şekilde inatla bunu getirmiyor.

Geçtiğimiz aylarda Twitter’ın test ettiği bununla alakalı bir özellik ortaya çıkmıştı. Bu özellik, kişilerin attıkları bir tweet’i paylaştıktan hemen sonra geriye almasına imkan tanıyordu. Bu “göndermeyi geri al” özelliği sayesinde yazılan içerik kaybolmuyor, üzerindeki son dakika değişiklikler yapılarak yeniden paylaşılabiliyordu.

Bu faydalı özellik söylendiği kadarıyla paralı abonelere sunulacak imkanlardan birisi olacak. Firma burada başka neler sunacak bilmiyoruz ancak seçeneklerin artacağı düşünülüyor. Twitter’ın paralı abonelerine ileride esas istenen tweet üzerinde atıldıktan sonra değişiklik yapma şansını da verebilir.

Twitter Süper Takip özelliği üzerinde de çalışıyor

Bu üzerinde çalışılan sistem direkt olarak Patreon benzeri bir altyapıyı karşımıza getirmişti. Yakında aktif edilecek yeni dönemde kişiler aylık 4.99 dolar vererek bir kişinin / hesabın “süper takipçisi” olabilecek. Peki süper takipçilere neler sunulacak? Paralı aboneler özel içerikler, grup erişimi, destekçi rozeti, özel indirimler ve özel haber bültenleri alır hale gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter’daki önemli içerik üreticileri desteklemek adına güzel bir adım atan firma, bu özelliği Türkiye’ye ne zaman getirecek henüz bilmiyoruz. Bu paralı sistemden Twitter’ın da ufak bir kesinti yaparak gelir elde edeceğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem