reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra için çıkışa adım adım yaklaşılıyor

Xiaomi Mi 11 üstüne eklenecek çok iddialı amiral gemisi Xiaomi Mi 11 Ultra için firma resmi çıkış çalışmalarını sürdürüyor.

Xiaomi Mi 11 Ultra için hatırlarsınız geçtiğimiz hafta yukarıdaki video üzerinden devasa bir sızıntı yapılmış ve model hakkında birçok detay netleşmişti. İşte bu çok merak edilen amiral gemisi için firma resmi kayıtlar yapmayı sürdürüyor. En son Endonezya merkezli olarak kayıtlanan telefon, bu açıdan çok ama çok yakında yer alıyor. Telefon için henüz resmi tarih verilmiyor ancak bunun çok sürmeyeceği açık şekilde görülüyor. Tekrardan hatırlamak adına telefonun arkasında gerçekten devasa bir kamera modülü yer alıyor. Bu kamera modülünde ilk olarak üçlü kamera ve periskop kamera ile desteklenen 120x ibaresi öne çıkıyor. Burada söylendiği kadarıyla 50 megapiksel ana + 48 megapiksel geniş açı + 48 megapiksel 10x periskop telefoto kameralar bir araya geliyor.

Modelin görebileceğiniz üzere kamera modülünün içerisine ufak bir ekran konumlandırılmış. Bu ekran arka kamera ile yapılacak selfie çekimleri için harika görünüyor ve Ben Geskin tarafından hazırlanan aşağıdaki tasarımı da buna işaret ediyor. Arkaya bir ekran konulduğu zaman selfie kamerasına yani ekran deliklerine ya da diğer sistemlere olan ihtiyaç ortadan kalkıyor

Xiaomi Mi 11 Ultra için başka neler biliyoruz?

6,8 inç WQHD+ 120 Hz OLED ekran üzerine kurulan telefon, aktarıldığı kadarıyla arkadaki ekrana rağmen 20 megapiksellik bir selfie kamerasına sahip ve bu kamera bir ekran deliğinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corning Gorilla Glass Victus ile korunan ve gücünü Snapdragon 888 işlemciden alan üst seviye amiral gemisi, 67W kablolu, 67W kablosuz ve 10W ters kablosuz şarj destekli 5.000 mAh pil üzerine kuruluyor. Telefonun fiyatı halen bilinmiyor ancak tanıtım çok ama çok yakında görünüyor. 

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarının sağlamlığını böyle test ediyor