reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi 11 Ultra

Kamera modülünde ekran olan Xiaomi Mi 11 Ultra için en net tasarım

Xiaomi Mi 11 üstüne yakında eklenecek çok iddialı amiral gemisi Xiaomi Mi 11 Ultra için en net tasarım karşımıza çıkarıldı.

Xiaomi Mi 11 Ultra için geçtiğimiz gün yukarıdaki video üzerinden devasa bir sızıntı yapıldı. İşte bu sızıntı üzerinde Ben Geskin telefonun arka kamera modülünü tasarladı. Burada telefonun arkasına en net / yüksek çözünürlüklü bakışı atıyoruz. Tekrardan hatırlamak adına telefonun arkasında gerçekten devasa bir kamera modülü yer alıyor. Bu kamera modülünde ilk olarak üçlü kamera ve periskop kamera ile desteklenen 120x ibaresi öne çıkıyor. Burada söylendiği kadarıyla 50 megapiksel ana + 48 megapiksel geniş açı + 48 megapiksel 10x periskop telefoto kameralar bir araya geliyor. Arkadaki ikinci sürpriz detay ise kamera modülünün içerisine konumlandırılan ufak ekran oluyor. Kamera modülünün bu kadar büyük olmasının en büyük nedeni aslında bu renkli ekran. Bu kullanımı şaşırtan ekran arka kamera ile yapılacak selfie çekimleri için harika görünüyor ve Ben Geskin de gördüğünüz tasarımında buna işaret ediyor. Arkaya bir ekran konulduğu zaman selfie kamerasına yani ekran deliklerine ya da diğer sistemlere olan ihtiyaç ortadan kalkıyor. Bunu daha önce de deneyen isimler oldu ancak sektörü bu yöne Xiaomi itecek gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 11 Ultra pazarda çok ses getirecek

6,8 inç WQHD+ 120 Hz OLED ekran üzerine kurulan telefon, aktarıldığı kadarıyla arkadaki ekrana rağmen 20 megapiksellik bir selfie kamerasına sahip ve bu kamera bir ekran deliğinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corning Gorilla Glass Victus ile korunan ve gücünü Snapdragon 888 işlemciden alan üst seviye amiral gemisi, 67W kablolu, 67W kablosuz ve 10W ters kablosuz şarj destekli 5.000 mAh pil üzerine kuruluyor. Telefonun fiyatı halen bilinmiyor ancak tanıtım çok ama çok yakında görünüyor. Bu arada Mi 11 Pro ile Mi 11 Lite da beklenenler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarının sağlamlığını böyle test ediyor