reklamı kapat

POPÜLER

Audi E-Tron

Audi’nin ilk elektriklisi E-Tron SUV’un yurt dışı fiyatları belli oldu

Elektrikli ailenin ilk üyesi olarak yollara çıkacak olan Audi E-Tron SUV, Jaguar I-Pace ile yakın standartlarda etiket fiyatına sahip olacak.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmi tanıtımı öncesinde son kez prototip olarak gösterimi yapılan Audi’nin ilk elektrikli modeli E-Tron SUV bir hayli çetin koşullarda test ediliyor. Dört kıtada ve her türlü şartlarda toplamda 85.000 saatlik deneyimin ardından elde edilen veriler üzerine şekillenecek olan modelin konsept versiyonuna yakın değerlere sahip olması bekleniyor. Bu da haliyle en az 500 kilometrelik bir menzil demek. Kısa süre önce Jaguar I-Pace gibi ciddi rakiplerinden birisinin asfalta inmesiyle işi şimdiden zorlaşan modelle ilgili Audi cephesi ise fazlasıyla umutlu. Sadece Norveç’ten 3.700 rezervasyon aldıklarını açıklayan marka nihayet aracın merak edilen önemli parçalarından birisini daha paylaştı. Almanya pazarı baz alınarak yapılan açıklamada 80.000 euro‘luk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacağı açıklanan E-Tron SUV, Türkiye’de I-Pace ile yakın seviyelerde etikete sahip olabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model X karşı durum ne?

Audi’nin küresel satışları adına kendi ülkesi dışındaki en önemli hedeflerinden birisi hiç şüphesiz Amerika olacak. Almanya’daki fiyatın üzerinden Amerika’da yaklaşık 100.000 dolar gibi bir başlangıç fiyatıyla satışa çıkacak olan araç Tesla Model X 100D‘den ufak farkla (yaklaşık 1.000 dolar) da olsa daha pahalı. E-Tron SUV, Model X’in P100D versiyonundan ise en üst donanımındaki versiyonuyla bile ucuz olacak gibi gözüküyor. Fiyatları Türkiye açısından değerlendirdiğimizde ise haliyle rotamız Jaguar I-Pace’e yöneliyor. Aracını 88.000 euro‘luk bir fiyatla Türkiye’de satışa sunacak olan Jaguar’a karşılık elimizde 80.000 euro’luk Almanya fiyatına sahip E-Tron SUV var. Vergiler düşünüldüğünde aracın ufak da olsa I-Pace’den daha pahalı olması beklenebilir. Lakin temel seçim noktası yine kullanıcıların zevklerine kalacak. I-Pace’in 480 kilometre menzil ve 400 beygirlik güç değerleri sunduğunu da hatırlatmakta fayda var. Bu yaz Brüksel‘de düzenlenecek özel bir etkinlikle tanıtılacak olan Audi E-Tron SUV’un satışlarının eylül ayından itibaren başlaması bekleniyor. Aracın Sportback versiyonu ise 2019’da yollarda olacak.

İlgili video

Jaguar I-Pace