reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Blackshark oyunucu telefonu

Merak edilen “Xiaomi Blackshark” performans testinde göründü

Çin’in fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlarıyla tanınan ismi Xiaomi, uzun süre önce bir “oyuncu akıllı telefonu” ile gündeme gelmişti. Xiaomi Blackshark olarak geçen bu cihaz, sonunda Geekbench üzerinde de göründü.

Razer Phone‘un rakibi olması beklenen Xiaomi Blackshark, şimdiye kadar çok fazla detay kazanmamıştı. Bugün ise telefon Geekbench üzerinde ortaya çıktı. Platformda beklendiği gibi Snapdragon 845 işlemci ile görünen telefon, 8 GB RAM‘in desteğiyle tek çekirdekte 2.452 puan, çok çekirdekte ise 8.452 puan alıyor. Bu açıdan oldukça güçlü olacağı görülen telefon, şu an Android 8.0 ile test ediliyor. Kutudan Android 8.1 ile çıkması beklenen cihaz, “blackshark SKR-A0” kod ismine sahip. Daha önce duyduğumuz kadarıyla 18:9 en boy oranına sahip 2160×1080 piksel ekranı bulunacak telefon, bu ekranda çok yüksek ihtimalle 120 Hz tazeleme hızı sunacak. Razer Phone’da da yer alan bu değer, oyunların çok daha akıcı görünmesine imkan tanıyor ve çok beğeniliyor. Geçtiğimiz aylarda “havacılık sınıfı” soğutma sistemine sahip olacağı da belirtilen telefon, 4.000 mAh‘da fazla pil taşıyacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Blackshark’tan çok “Mi Mix 2S” bekleniyor

Merakla beklediğimiz Mi Mix 2S, gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 8 GB RAM’den alıyor. 256 GB dahili depolamaya sahip olduğu söylenen Mix 2S, 6,01 inç 2160×1080 piksel bir Samsung üretimi OLED 18:9 ekran kullanıyor. Tam 4.400 mAh kapasitesinde bir pille geleceği görülen Mi Mix 2S, kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkacak gibi görünüyor.

İlgili Video

Mi Mix 2S’e bir de çalışırken göz atın