reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi BlackShark, Tencent Games tarafından satın alındı

İddia: Xiaomi markası BlackShark, Tencent Games tarafından satın alındı

Oyun odaklı önemli bir satın alıma daha imza atıldı. Xiaomi altındaki oyun telefonu üreticisi BlackShark, iddiaya göre Tencent Games tarafından satın alındı.

Advertisement

Xiaomi çatısı altında oyun telefonları ve aksesuarları üreten alt firmalardan BlackShark, yakında resmen duyurularak 470 milyon dolarlık bir anlaşma ile Tencent Games çatısı altına giriyor. Riot Games’in de sahibi olan Tencent Games, PUBG Mobile gibi telefon pazarının en popüler oyunlarından birisini de geliştiriyor. Henüz bu satın alım hakkında detaylı bilgiler bulunmuyor ancak bu hamle ile Tencent’in mobil donanım pazarında eli ciddi şekilde güçlenecek gibi görünüyor.

Tencent Games yüksek ihtimalle bu satın alım sonrasında bazı modelleri Türkiye’de de satılan BlackShark telefonları geliştirmeyi bırakmayacaktır. Ancak bundan sonra Türkiye’de yeni bir BlackShark modeli beklemek pek doğru değil. Xiaomi bu satış sonrasında telefonların dağıtımını büyük olasılıkla bırakacaktır.

Bilmeyenler için oyun dünyasında dün de önemli bir satın alım gerçekleştirilmişti. Çatısı altında Rockstar Games, 2K ve Private Division gibi dağıtımcıları barındıran Take-Two Interactive, mobil oyun devi Zynga’yı tam 12,7 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

İlginizi Çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca