reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple AR / VR başlık için bu sefer güç odaklı bir bilgi verildi

Apple AR / VR başlık modeli bir kez daha gündemde. Bu sefer ürün için teknik bir özellik gündeme gelmiş durumda.

Apple tarafının uzun zamandır gündemde olan ilk AR / VR başlığı, eğer büyük bir değişiklik olmaz ise 2022’nin sonunda gelecek ve WWDC 2022 kapsamında tanıtılacak. Bünyesinde üç farklı ekran olacak ve iki farklı işlemci taşıyacak ürün, son bilgiye göre gücünü 14 inç MacBook Pro’da da kullanılan 96W güç adaptöründen alacak. Ürün bu tarz bir yüksek güce ihtiyaç duyacak çünkü Mac (M1) seviyesi performans getirecek.

5 nm ve 4nm üretim süreçlerinden çıkan işlemcilerini soğutmak adına bir fana da sahip olacağı aktarılan yüksek ihtimal yukarıdaki gibi görünen başlık, bağımsız bir seçenek olacak ancak kablosuz olarak kullanılamayacak gibi duruyor. Apple imzalı ilk AR/VR başlık temel medya tüketimi için güç bağlantısı gerektirmiyor olabilir ancak bu yüksek donanım ve kısıtlı pil alanı nedeniyle pek mümkün de olmayabilir.

Başlık dün de gündeme gelmişti. Büyük beklentilerin aksine başlığın odak noktasına metaverse kavramını kesinlikle almayacak. Apple’ın “gerçeklikten kopuş merkezli sanal dünyalara” genel olarak hiç sıcak bakmadığı aktarılıyor. Bu bilgiyi geren sağlam kaynaklardan Mark Gurman, Apple’ın başlığı tanıtacağı etkinlikte metaverse kavramını kullanmasını dahi beklemiyor.

İlginizi Çekebilir: Gelin, Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın