reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile Qualcomm Tencent Games

PUBG Mobile yapımcısı ile Qualcomm arasında sürpriz ortaklık

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG Mobile arkasındaki dev şirket Tencent ile Qualcomm arasında sürpriz bir ortaklık kuruldu.

PUBG Mobile inanılmaz oranda popüler hale gelmiş durumda. Normal PUBG’yi mobil dünyada temsil eden bu yapımını arkasında biliyorsunuz WeChat’in de sahibi Tencent yer alıyor. Çin’in en büyük yazılım şirketleri arasında yer alan firma, kısa süre önce Qualcomm ile önemli bir ortaklık kurdu. Bu ortaklığın gerçekten geniş bir kapsama alanı bulunuyor. Burada başta PUBG Mobile olmak üzere Tencent desteğiyle çıkacak yeni oyunların Snapdragon serisi işlemciler için özel optimize edilmesi olmak üzere birçok dikkat çeken detay bulunuyor. İki firmanın AR / VR, 5G oyun altyapısı, her zaman internete bağlı bilgisayar, bulut oyunculuğu ve Qualcomm Snapdragon Elite Gaming geliştirmeleri gibi alanlarda ortak olarak çalışacağı söyleniyor. Çin ve Amerika merkezli iki dev arasında kurulan bu ortaklık devam eden Çin-Amerika ticari savaşı ışığında çok önemli görünürken, ikilinin projelerini Çin dışına taşıyacağı da söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile son dönemlerin en çok oynanan oyunu konumunda yer alıyor

Bu ortaklık doğrultusunda gelecek Snapdragon işlemcili Android telefonların PUBG Mobile’da sunacağı performans büyük merak uyandırıyor. Buna ek olarak ikilinin Tencent destekli bir 5G’li oyun telefonu için ortak olarak çalışacağı da söyleniyor. Bu telefonun da Asus ROG Phone II‘nin 5G versiyonu olduğu belirtiliyor. Normal 4G sürümünde de ikilinin ortak çalışması bulunuyor.  Instant Play isimli bulut temelli bir oyun aktarım servisi geliştiren Tencent, bunu Qualcomm’un 5G altyapısı destekleyecek ve mobil oyunculuğu özellikle 2020’de farklı bir seviyeye taşıyacak gibi görünüyor. Maalesef halen 5G çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Bu açıdan yeni dönemin büyük kitleler için 2021’de başlayacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir