reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi oyun telefonu

Xiaomi’den bir ilke imza atacak bütçe dostu oyun telefonu müjdesi

Akıllı telefon dünyasının en çok öne çıkan isimlerinden Xiaomi, bugün sürpriz bir açıklama ile yeni bir oyun telefonunun yolda olduğunu duyurdu.

Bugün detaylarına burada yer verdiğimiz MediaTek Helio G90 ve Helio G90T işlemciler duyuruldu. İşte bu işlemcilerden Helio G90T‘yi kullanan ilk akıllı telefon modeli Xiaomi’den geliyor. MediaTek’in bütçe dostu oyun telefonları için hazırladığı Helio G90 ve Helio G90T işlemcileri, sekiz çekirdekli yapıda. Burada büyük işlemleri 2.05 GHz hızında çalışan Cortex-A76 çekirdekler, temel işleri ise enerji verimliliği yüksek Cortex-A55 çekirdekler üstleniyor. Mali-G76 grafik birimine sahip işlemciler, 10 GB’a kadar LPDDR4x RAM desteğini beraberinde getiriyor. Ayrıca özel tasarlanan HyperEngine teknolojisiyle oyun performansını ciddi optimizasyonlar ile en iyi hale getirebilecek denilen işlemciler, pazarda Xiaomi desteğiyle yeni bir dönem başlatacak gibi görünüyor. Oyun performansı yüksek telefonlara olan talep PUBG Mobile gibi popüler yapımlar nedeniyle artıyor. Burada düşük fiyata yüksek performans sunabilecek bir cihazın büyük ses getireceği tahmin ediliyor. Yapılan testlere göre Helio G90 serisi Snapdragon 730 ile Kirin 810 arasında bir performans sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MediaTek Helio G90T işlemcili Xiaomi oyun telefonu ne zaman gelir?

Bu konuda henüz bir açıklama yok. Ancak yukarıda da görebileceğinizi üzere yapılan paylaşımda “yakında geliyor” ibaresi yer alıyor. Bu açıdan eylül ayı gibi tanıtılması beklenen telefon, şimdiden merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi A3, firma tarafından parçalarına ayrıldı