reklamı kapat

POPÜLER

MediaTek Helio G95

Piyasadaki en güçlü oyuncu telefonu işlemcisi: MediaTek Helio G95

MediaTek mobil cihazlar için geliştirdiği yeni işlemcisini tanıttı. MediaTek Helio G95 olarak adlandırılan işlemci kısa bir süre önce duyurulan Helio G90 ve G90T’nin geliştirilmiş versiyonu olarak dikkat çekiyor.

2 adet Cortex A76 çekirdeğini ve 6 adet Cortex A55 çekirdeğini bünyesinde barındıran işlemcide yapay zeka teknolojisi de bulunuyor. 10 GB LPDD4X RAM’e destek veren işlemcide 900 MHz hızında çalışan Mali-G76 GPU grafik işlemcisi mevcut. 4 kameraya ve 64 megapiksel çözünürlüğe kadar destek sunan işlemci odaklama konusunda da geliştirme vadediyor. Dört pikselden veri toplayan Helio G95’in doğru ve hızlı netleme yapabildiği belirtiliyor. Düşük ışık koşulunda da iyileştirme sunan işlemci kullanıcıların saniyede 30 kare 4K video kaydetmesine imkan tanıyor. Anlık 360p-720p arasında geçiş yapabilme olanağı da sunan işlemi bant genişliğinin yüzde 75’ini tasarruf edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MediaTek Helio G95 oyuncuları mutlu etmeye hazırlanıyor

Yeni işlemci grafik birimi açısından bir önceki işlemcideki grafik birimine kıyasla yüzde 8’lik bir artış vadediyor. CPU performansına bakıldığında da yüzde 5’lik bir artış göze çarpıyor. MediaTek HyperEngine olarak adlandırılan oyun teknolojisi sayesinde daha iyi bir oyun deneyimi yaşanacağı ifade ediliyor. Wi-Fi sinyalinin zayıf olduğu durumlarda ise LTE sisteminin Wi-Fi sinyallerini güçlendireceği söyleniyor. Piyasadaki en güçlü oyuncu telefonu işlemcisi olacak Helio G95’in ilerleyen dönemde piyasaya sürülecek telefonlarda görmeye başlayacağız.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyası için hazırlanan otomobil