reklamı kapat

POPÜLER

marvel loki

Marvel’ın seneler sonra onayladığı meşhur Loki teorisi

Marvel’ın kahramanları bir araya getiren ilk filmi The Avengers’ın kötüsü olarak Loki yer aldı. Hayranların bir kısmının Tom Hiddleston’ın hayat verdiği karaktere dair meşhur bir teorisi vardı. Sonunda bu teori resmiyet kazandı.

Hatırlatmak gerekirse, The Avengers’ın başında Loki ve Thanos’u birlikte görüyorduk. Uzay taşını ele geçirmek isteyen Thanos, Loki’ye Chitauri ordudusunu ve zihin taşının bulunduğu asayı veriyordu. Böylece Thor’un kardeşi istemeden Avengers ekibini bir araya getirmiş oluyordu. Fakat Loki bu filmde Thor 1’de gördüğümüzden çok daha farklı davranıyordu. Onun karakter dışı olarak tanımlanabilecek tavırları onun Thanos’un etkisi altında olduğunu düşündürmüştü. Bu teori seneler boyunca internet dünyasında tekrar tekrar gündeme geldi. Marvel’ın resmi internet sitesinde yer alan bilgiler ise teoriye resmiyet kazandırdı.

“Bifrost’taki kazanın oluşturduğusolucan deliğinden Sanctuary’e ukaşan Loki, Chitauri lideri ve Thanos ile tanışıyorl. Thanos, Tesseract’ı getirmesi karşılığında ona kardeşinden intikam alma ve dünyayı ele geçirme şansı veriyor. Ona zihin kontrol etmesini sağlayan asayı veriyor. Böylece o da başkalarını etkisi altına alabilecekti. Fakat o sırada asa Loki’yi de etkiliyor, kardeşi Thor’a ve dünyada yaşayanlara karşı nefret dolmasını sağlıyordu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Böylece The Avengers’ta Loki’nin tam anlamıyla kendisinde olmadığını, varolan duygularının zihin taşı tarafından güçlendirildiğini anlıyoruz.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame ilk fragman