reklamı kapat

POPÜLER

loki marvel

Loki dizisiyle ortaya atılan Marvel teorileri

Son olarak Avengers Infinity War’da seyrettiğimiz Scarlet Witch ve Loki‘nin kendi dizilerine kavuşacağı belli oldu. Bu projelerin açığa çıkmasıyla birlikte Marvel sevenler yeni bir teori ortaya attı.

Hatırlarsanız Avengers Infinity War’da hem Loki’ye hem de Scarlet Witch’e veda ettik. Wanda’nın ölümünü geri almak teknik olarak mümkün olsa da, Loki için durum biraz daha zorlu görünüyor. Elbette burada sahte bir ölüm tasarlamadığını varsayıyoruz. Bu durumda şu soru gündeme geliyor: Bu diziler hangi zamanda geçecek?

Elimizdeki bilgileri temel alırsak, Thor‘un yaramaz kardeşine Tom Hiddleston hayat vermeyi sürdürecek. Bu da karakterin çocukluğuna gitme ihtimalimizi ortadan kaldırıyor. Dizide onun dışında meşhur MCU karakterlerinin görünmeyeceği söyleniyor. Bu da olayların Asgard‘da geçmesini imkansız hale getiriyor. Bu durumda geriye iki seçenek kalıyor. Bunlardan ilki Loki’nin Avengers 4‘te hayata dönmesi. Ardından onun maceralarını kendi dizisinde izlemeye devam etmemiz. İkinci ihtimal ise onun öteki dünyadaki serüvenlerini ele alan bir dizi yapmaları… Loki şimdiye kadar yaptıkları sebebiyle cehennem olarak tanımlanabilecek Hel’e gidebilir. Orada Marvel‘ın daha önce görmediğimiz karakterleriyle tanışabiliriz. Ayrıca çizgi romanlarda yer alan ancak MCU’nun henüz keşfetmediği noktalara da gitme imkanı elde edebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Siz ne düşünüyorsunuz? Loki dizisi güncel bir hikaye mi anlatacak yoksa geçmişe gitmenin bir yolunu bulacak mı?

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları