reklamı kapat

POPÜLER

sony

Sony’den 98 inçlik ve 85 inçlik 8K televizyon

Samsung’un ardından Sony’den de cevap gecikmedi ve yeni televizyonlarını CES Fuarı’na görücüye çıkardı.

Sony Z9G modeli 98 ve 85 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla geliyor. Televizyonlarında fark yaratan özellik ise 8K çözünürlüğe destek vermesi. Sony, 8K X-Reality Pro isimli teknoloji sayesinde Sony 8K televizyonların düşük çözünürlüklü yayınların da yüksek çözünürlük desteğine kavuşacağını belirtiyor. İkisi üstte ikisi altta olmak üzere toplamda dört adet hoparlörün tercih edildiği televizyon sunduğu üstün görüntü kalitesinin yanında güçlü ses performansıyla da dikkat çekiyor. Sony, 8K haricinde 77, 65 ve 55 inçlik yeni OLED TV’lerini de kullanıcıların beğenisine sundu. Master A9G serisi altında tanıtılan televizyonlar 4K desteğiyle geliyor.

Sony, tüm akıllı özelliklerini Google Asistan ses kontrolü ve akıllı hoparlörlere bağlanma ile güçlendirmek için hala Android TV’ye güveniyor. Arayüzün de tekrardan elden geçirildiği televizyonlar 8K televizyona gücü yetmeyen kullanıcılara hitap ediyor. Sony, 4K LCD modelleri X9500G ve X8500G‘nin bu yıl satışa sunulacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8K ve 4K modellerin fiyatları açıklandı mı?

Sony 8K ve 4K destekli modellerin satış fiyatlarını henüz açıklamadı. Televizyonların bu yılın ilkbahar aylarında satışa sunulması bekleniyor. 8K televizyonların yüksek fiyattan kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Televizyonların sonbahar aylarında Türkiye’de de satışa sunulacağını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Sony’nin yeni kulaklığı 1000XM3 ile her türlü gürültüyü hayatınızdan çıkarın!