reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sony 8K televizyon

Sony açıkladı; “sıfır ev fiyatına” 98 inç 8K televizyon!

Japon teknoloji devi Sony, 2019 televizyon serisinin fiyat bilgilerini detaylandırdı. Üst seviye modellerin fiyatı nefes kesmenin ötesine geçti.

Görüntüleme tarafının en iyilerinden olan Sony, 2019 televizyon ailesiyle sınırları zorlamaya geliyor. Burada hem teknik hem de fiyat konusundaki sınırlardan bahsediyoruz. Kısa süre önce açıklandığı kadarıyla firmanın 98 inç boyuttaki Z9G 8K televizyon modelin tam 70 bin dolar fiyat etiketine sahip. Bu fiyat sadece kur çarpımıyla 400 bin TL’yi geçiyor. Eğer Türkiye’ye gelirse bu modelin vergiler ile 450 bin TL’yi geçebileceği tahmin ediliyor. Bu model gerçekten çok pahalı ve büyük diyenlere firmanın bir alternatifi daha var. Aynı serideki 85 inç 8K televizyon modeli 13 bin dolara elde edilebiliyor. Aradaki 13 inç fark için istenen 57 bin dolar inanılmaz görünürken, bu modelin kur çarpımı ise yaklaşık 75 bin TL‘ye denk geliyor. Büyük model ile rahatlıkla bir sıfır ev alınabilirken, diğer modele verilecek parayla da güzel bir otomobil sahibi olunabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8K henüz kimse için uygun değil. Bu yüzden 4K Sony televizyonlar da var

Hem fiyatlar hem de içerik eksikliği bunu açıkça gösteriyor. Elbette firmanın 2019 televizyon ailesinde daha alınabilir 4K modeller de bulunuyor. Örneğin A9G OLED serisi 3.500 dolardan başlıyor. Diğer taraftan A8G OLED serisine 2.500 dolardan ulaşılabilirken, OLED olmayan tarafta X950G serisi 1.400 dolardan başlıyor. En aşağıda yer alan X800G 4K HDR televizyonların başlangıcı ise 650 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor. Bu aile 43 – 75 inç arasında birçok seçenek sunuyor. 75 inç modelin fiyatı 2 bin dolar seviyesinde açıklanıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni amiral gemisi akıllı telefonu