reklamı kapat

POPÜLER

Skoda’dan müzede tarih yolculuğuna çıkartan son zamanların en etkileyici reklam filmi [Video]

Yüksek oranda macera ve “sihir” barındıran video, otomobil meraklılarına her anından keyif alacakları iki dakika vadediyor.

Otomobil tarihine baktığımız zaman günümüzün önemli üreticilerinin bazılarında, çıkış noktasında farklı alanlardan yola çıkıldığını rahatlıkla görebiliriz. Yoluna traktörle başlayan Lamborghini veya uçak motoruyla başlayan BMW bahsetmekte olduğumuz markaların en önemli örnekleri arasında yer alıyor, tıpkı Skoda gibi. Hayatına 1895 yılında Vaclav Laurin ve Vaclav Klement tarafından bisiklet üreterek başlayan Skoda, iki tekerlekten dört tekerleğe geçiş süreciniyle 1905 yılında tamamladı. Dünyanın en köklü üreticilerinden birisi konumunda olan markanın ürettiği Type A ile yola dört tekerlekle devam edişinin ardından patlak veren Birinci Dünya Savaşı, bir süre üretimi sekteye uğratsa da baktığımızda üretimin 1924 yılında zor da olsa tekrar başladığını görebiliriz. Günümüzde de tarihsel kimliğinden kopmayan ve bisiklet üretimine devam eden Skoda, kendi müzesinde geçen reklam filmiyle son dönemlerin en keyifli işini otomobil meraklılarıyla buluşturuyor.


122 yıllık bir birikimi barındıran markanın yayınladığı videoda iki kafadarın yola nasıl başladığını ve ürettikleri ilk bisiklet, motosiklet ve otomobil modellerini görüyoruz. Aklımıza “Müzede bir gece” serisini getiren sihirli animasyonlarıyla aksiyonun bir araya getirildiği yerde birinci jenerasyon Octavia, marka tarihinin ilk tamamen elektrikli konsepti Vision E ve Kodiaq karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Skoda logosunun evrimine de yer verilen video, markaya olan sempatinizi tavan yaptırma konusunda da fazlasıyla iddialı. Sözü fazla uzatmadan sizleri fantastik bir sinema filmini aratmayan reklam filmiyle baş başa bırakalım.

VİDEO
https://youtu.be/-BK1tnqnVZg