reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man: Homecoming gişe kazancıyla göz dolduruyor

Marvel ve Sony ortaklığında yeniden beyaz perdeye aktarılan Örümcek Adam sonunda Spider-Man: Homecoming ile karşımıza çıktı. Filmin ilk hafta sonundaki gişe hasılatı hayal kırıklığına mahal vermeyecek türden.

Hatırlayacağınız üzere Örümcek Adam şimdiye kadar iki kez sinemaya uyarlanmıştı. Bu filmlerin başrolünü ise Tobey Maguire ve Andrew Garfield gibi ünlü isimler üstlenmişti. Aradan geçen kısa sürenin ardından Örümcek Adam karakterini Tom Holland devraldı. Böylece aynı karakter 15 yıl gibi kısa bir süre içinde üç farklı oyuncu tarafından sinemaya taşınmış oldu. Normalde bu kadar kısa sürede aynı karakterin tekrar tekrar beyaz perdeye taşınması izleyiciler açısından pek cazip değildir. Bu sebeple yeniden çekilen filmlerin daha düşük bir başlangıç yapması beklenir. Fakat Spider-Man: Homecoming, Marvel‘ın desteğiyle bu laneti kırdı. Dünya genelinde 200 milyon dolar kazandırması beklenen film tahminleri aşmayı başardı.

Box Office Mojo‘nun verilerine göre Spider-Man: Homecoming sadece Amerika’da 117 milyon dolar kazandı. Uluslararası pazarlarda ise 140 milyon dolar gelir elde edildi. Böylece hafta sonundaki toplam kazanç 257 milyon dolara ulaşmış oldu. Homecoming’in toplam maliyetinin 175 milyon dolar civarında olduğu göz önünde bulundurulunca film daha ilk hafta sonunda masrafları çıkartıp, kâra geçmiş oldu.

Spider-Man: Homecoming’in toplam gişe hasılatı nasıl olacak, bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR