reklamı kapat

POPÜLER

Venom

Gişeyi alt üst eden Venom’un gözü Spider-Man: Homecoming’de

Spider-Man’in Marvel Sinematik Evreni’ne geçmesinden sonra Sony’nin yola Tom Hardy ve Venom ile devam etmesi aldıkları en doğru kararmış gibi görünüyor.

Her ne kadar eleştirilse de Tom Hardy başrolündeki Venom filmi, Sony’nin bu zamana kadar aldığı en doğru süper kahraman filmi kararlarından biri olabilir. Yeni bir rekor daha kıran Venom, Black Panther’den sonra en çok kazandıran ikinci süper kahraman orijin hikayesi oluyor. Bildiğiniz gibi Black Panther 1,346 milyar dolarlık gişesiyle tüm zamanların en çok kazandıran süper kahraman orijin hikayesi oldu. Aynı zamanda diğer filmlerle kıyaslandığında da göz dolduran gişesiyle tüm zamanların en çok kazandıran 9. filmi aynı zamanda. Venom’un güncel gişe başarısı ise 822 milyon dolar olarak açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018’in en çok kazandıran 5. filmi Venom

Spider-Man: Homecoming ile Marvel Sinematik Evreni’ne giriş yapan Tom Holland’lı Spider-Man ise Venom’un baskısı altında. Sony’nin Spider-Man’siz çözümü yeni Spider-Man filminin gişesine (880 milyon dolar) hala ulaşabilecek potansiyelde. Öte yandan 821,7 milyon dolarlık Sam Raimi’nin ilk Spider-Man filmini geride bıraktı bile. Venom’un 890,3 milyon dolar gişe elde eden Spider-Man 3’ü geçemediğini de ekleyelim.

2018 özelinde konuşacak olursak, bu sene sinemanın en çok kazandıran ilk 5 filmi arasına da ismini yazdırabiliyor. 100 milyon dolarlık bütçe ile üretilen film, 792 milyon dolar gişe hasılatı elde eden Mission: Impossible – Fallout‘u geride bırakarak 2018’in en çok kazandıran beşinci filmi oluyor. Sony’nin Venom’la ilgili planları ise genişlemiş durumda elbette. İkinci filme neredeyse kesin gözüyle bakılırken, yaratılan yeni evrende Jared Leto’lu Morbius filmi de yolda.

İlgili video

Filmin fragmanı