reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home filminin Türkiye rekoru

Kısa bir süre önce vizyona giren Spider-Man Far From Home filmi geride bıraktığımız hafta sonunda Türkiye’de Örümcek Adam filmleri açısından önemli bir başarı elde etti.

Avengers Endgame sonrasında vizyona giren Far From Home filmi Marvel Sinematik Evreni’nde üçüncü fazı sonlandıran hikaye oluyor. Peter Parker’ın Infinity War ve Endgame sonrası neler yaşadığını gözler önüne seren film kısa sürede büyük ilgi çekmeyi başardı. Hollywood’un başarılı isimlerinden Jake Gyllenhaal‘un Marvel Sinematik Evreni’ne Mysterio karakteriyle dahil olması yetmezmiş gibi Far From Home’un bonus sahneleri de inanılmaz sürprizlerle izleyicileri şaşırttı.

Spider-Man Far From Home Türkiye başarısı

Jon Watts’ın yönettiği film daha ilk hafta sonunda büyük bir gişe kazancı elde etti. Resmi verilere göre film sadece Amerika’da 185 milyon dolar kazandırdı. Diğer ülkelerde elde edilen 395 milyon dolarlık gelirle birlikte bu kazanç 580 milyon dolara ulaştı. Elbette filmin gördüğü bu ilgi Türkiye’de de aynıydı. Filmin ülkemizdeki dağıtımcısı Warner Bros Türkiye’nin paylaştığı bilgilere göre film 5 – 7 Temmuz tarihleri arasında vizyona girdiği ilk hafta sonunda 251 bin 189 kişi tarafından seyredildi. Böylece vizyona girdiği hafta sonunda Türkiye’nin en çok izlenen filmi oldu. Üstelik bu rakam şimdiye kadar izlediğimiz tüm Örümcek Adam filmleri arasında bir ilke imza atıyor. Çünkü Far From Home ilk hafta sonunda Türkiye’de en çok izlenen Spider-Man filmi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan filmin dünya genelinde yüksek kazanç elde etmesinin iki farklı nedeni daha var. İlki Far From Home’un Çin’de 28 Haziran’da izleyici karşısına çıkması. İkincisi ise Amerika’da 4 Temmuz Bağımsızlık Günü tatili nedeniyle vizyon tarihinin 2 Temmuz’a çekilmesi.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı