reklamı kapat

POPÜLER

İlk detaylı görselleriyle Skoda’nın elektrik geleceği Vision E’ya yakından bakın

18 Nisan 2017

Skoda’nın merakla beklenen elektrikli SUV konsepti tüm tasarım detaylarıyla karşımızda.

Skoda’nın 2020 yılında seri üretim versiyonuyla sokaklara çıkartmayı planladığı elektrikli SUV modeli Vision E‘nin tanıtımı için artık önümüzde çok kısa bir süre kaldı. Şanghay Otomobil Fuarı’nda ilk kez kullanıcılarla buluşacak olan konseptiyle ilgili son hazırlıklarını da tamamlayan Çek merkezli üretici tanıtım öncesi konseptle ilgili yeni detaylar paylaşarak dikkatleri üzerine çekmek istiyor. Geçtiğimiz dönemde iç ve dış tasarım çizimleri paylaşılan Vision E bu kez gerçek hayattaki yüzüyle karşımıza çıkarken açıklanan ilk teknik detayların ardından beklentilerimizi karşılayan Skoda, tasarım çizgileriyle de bu nitelikleri barındırıyor.


Üçüncü seviye otonom sürüş teknolojisiyle birlikte geleceği geçtiğimiz dönemde netlik kazanan konseptin ortaya çıkan dış tasarım görsellerinde gündemde olan Kodiaq Coupe‘nin yapısını görüyoruz. Tampondan kaputa yekpare bir tasarıma sahip olduğunu gördüğümüz aracın ön tarafında günümüz modellerde kullanılana nazaran çok daha büyük bir ızgara kullanılıyor. Kaput çizgileriyle de oldukça kaslı bir görünüm vadeden Visin E arka tarafa doğru ilerledikçe sport coupe tanıtımını birebir yansıtıyor diyebiliriz. Işıklandırma grubunun da yapısına uygun şekilde oldukça keskin ve agresif yapıda olduğunu belirtmek gerekiyor.


Lityum-iyon bataryaların kullanıldığı Vision E’nin Volkswagen’in I.D ailesinde de yer verdiği modüler platform olan MEB‘in üzerine geliştirilmesini bekliyoruz. Üzerinde bulunan iki adet elektrik motoruyla 300 beygirlik güç ve saatte 180 kilometrelik maksimum sürat değerlerine sahip olduğu geçtiğimiz dönemde açıklanan modelin tek şarj ile 500 kilometreye kadar menzil değeri sunacağı ifade ediliyor. 2025 yılına kadar üç adet tamamen elektrikli otomobil sunma planı olan Skoda’nın bu planındaki başrol oyuncularından olacak olan Vision E tüm detaylarıyla Şanghay’da meraklılarıyla buluşuyor.

VİDEO

YORUMLAR