reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Vision E

Skoda 110 R

Skoda’nın elektrikli spor otomobili resmen doğrulandı

23 Mayıs 2017

Vision E ile ilk elektrikli SUV modeli için hazırlanan Skoda, yeni güç ünitesiyle birlikte yeni bir sınıfa da giriş yapmaya hazırlanıyor.

Karoq ile birlikte SUV ailesine ikinci üyeyi dahil eden Skoda elektrikli otomobillerle ilgili de dur durak bilmeyen planları sıralamaya devam ediyor. Tarihinin ilk elektrikli SUV modeli olacak olan Vision E konseptini nisan ayında tanıtan Çek marka aradan geçen bir ayın ardından bir resmi açıklamayla daha bu alanda ne kadar iddialı olacağının sinyallerini vermeye devam ediyor. Gazetecilerle yaptığı röportajda önemli açıklamalarda bulunan Skoda patronu Christian Strube bir spor otomobile yeşil ışık yakarak bu aracın elektrikli olacağını ilk kez doğruladı.


2025 yılında satışa sunulması planlanan ve modelin Skoda tarafından sunulan ilk elektrikli modellerden birisi olacağını ifade eden Strube; “Skoda’nın hikayesinde asla tamamen bir amaca hizmet etmek olduğunu göremezsiniz. 120 yıllık süreçte Skoda tarihi tamamen duyguyla meydana getirilmiştir. Gelecekte bir spor otomobil olacak ve bu araç gücünü elektrikten alacak.” diyerek referans model olarak Skoda’nın 1970 ile 1980 yılları arasında sunduğu spor otomobili 110 R‘a işaret etti. Arka tekerlekten itişli bir altyapıya sahip olan 110 R’ın referans gösterilmesiyle birlikte tanıtılacak spor otomobilinin de standart olarak benzer yapıya sahip olup olmayacağı da şimdilik gizemini koruyan cevaplar arasında. En az 500 kilometrelik menzil değeriyle gelmesi beklenen elektrikli spor otomobilde Skoda’nın RS rozetini de görme olasılığımızın yüksek olduğunu da belirtmekte fayda var. Skoda’da 2019 yılında Citigo ile başlamasını beklediğimiz elektrikli otomobil atağının nasıl şekilleneceğini önümüzdeki süreç gösterecek.

YORUMLAR