reklamı kapat

POPÜLER

Skoda 1203

Skoda 1203; Volkswagen ID Buzz öncesi bir klasik daha elektrikli olarak geri mi dönüyor?

Markanın resmi kaynakları tarafından paylaşılan dijital tasarım çalışması, Skoda 1203 için bir elektrik dönüşümü ihtimallerini de beraberinde getirdi.

Advertisement

Volkswagen’in yeni nesil elektrik planlarının merkezinde yer alan ID markası, 2020 yılıyla birlikte asfalt üzerindeki rekabete resmen başladı. ID.3’ün ardından markanın ilk elektrikli SUV modeli ID.4’de önümüzdeki birkaç ay içerisinde kademeli olarak pazarlardaki yerini alacak. Süreç içerisinde konsept olarak tanıtılan modellerin bir bir üretim taşındığı bu şemanın en merak edilen isminin ID Buzz olduğu da aşikar. Klasik Transporter’dan alınan retro genlerin, modern çizgilerle bir araya getirildiği projenin, önümüzdeki 5 yıllık süreçte son kullanıcıya hazır halini göreceğiz. Bu adımla birlikte macera ve kamp severler de bir ikonun elektrikli dönüşüne tanıklık edecek. Kısa süre önce Skoda’nın resmi kaynaklarından paylaştığı konsept çalışma ise, ID Buzz için devam eden bu heyecanlı bekleyişe, yeni bir üyenin de dahil olabileceği ihtimallerini beraberinde getiriyor. Bu projenin merkezide ise Skoda 1203 var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda 1203 projesi şimdilik dijital ile sınırlı

Çekyalı üreticinin 60’lı yılların ikinci yarısıyla birlikte piyasaya sürdüğü VAN modeli 1203’ün 1997 yılına kadar seri üretimde kullanıcılara sunulduğunu görüyoruz. Bu süreçte ticari olmak üzere pek çok farklı konseptin merkezinde kullanılan modelin, güncel dünyayla buluşma projesi şimdilik sadece dijital bir çalışmadan ibaret. Skoda’nın projeyi hayata dönüştürüp dönüştürmem konusunda şimdilik herhangi bir yaklaşımı olmadığını söyleyebiliriz. Piyasada ID Buzz’a var olan ilgiyi düşündüğümüzde, marka tarafında bu projenin kademeli olarak somut adımlara dökülmesi çok da şaşırtıcı olmayacak.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID Buzz