reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8’in son tasarımını gösteren 3D modeller

Geçen günlerde iPhone 8’in tasarımını gösteren bazı görseller ortaya çıkmış ve biz de bunları sizinle paylaşmıştık. Şimdi ise cihazın detaylarını gün yüzüne çıkaran 3D modeller yayınlandı. Bu sayede cihazın ekranı ve çerçeve kalınlığıyla ilgili detaylı bilgi edinme fırsatı yakalıyoruz.

iPhone 8 ile birlikte iPhone tarihindeki en büyük tasarım değişikliği yaşanıyor. Çerçevesiz ekranlı tasarıma geçiş yapmaya hazırlanan Apple, iPhone’un ikonik tasarım öğelerinden biri olan home tuşuna da veda ediyor. Touch ID parmak izi okuyucusunu ekran içerisine alacağı söylenen Apple’ın bu teknolojiyi yetiştirememesi halinde parmak izi okuyucuyu bırakarak yalnızca yüz algılama sistemini kullanabileceği biliniyor. Yayınlanan 3D modellerde iPhone 8’in çerçevesiz tasarımının nasıl görüneceğini görebiliyoruz. Kenarlarında çok ince de olsa çerçeve barındıran telefon, oldukça şık bir görüntü sunuyor. Çerçevelerin kalkmasıyla birlikte normalde üst kısımda yer alan sensörler ve ön kamera ekranın içerisine gizleniyor. Üst kısımda yer alan hoparlör kısmı ise yine ekrana dahil olmuş durumda fakat diğerleri gibi gizlenmiş değil.


Hoparlör en üstte olduğu için ekranı herhangi bir şekilde etkilemiyor. Üretim aşamasında yaşanan zorluklar nedeniyle beklenenden daha geç karşımıza çıkma ihtimali bulunan yeni iPhone’un nasıl görüneceğine ana görsel üzerinden göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER