reklamı kapat

POPÜLER

Google bu kez de LinkedIn’e rakip oluyor

Google zaman zaman farklı platformlarla karşımıza çıkıyor ve uzun yıllardır piyasada yer edinen isimlerle rekabete girmekten çekinmiyor. Daha önce Orkut ile sosyal ağ alanında istediğini bulamayan Google, daha sonrasında Google+ ile birlikte Facebook’un karşısına rakip olarak çıkmak istemiş ancak yine istediği noktalara ulaşamamıştı. Görünüşe bakılırsa Google’ın bu seferki hedefinde LinkedIn bulunuyor.

Belirtilenlere göre teknoloji devi, Google Hire isimli bir oluşumla karşımıza çıkmayı hedefliyor. LinkedIn’e cevap niteliği taşıyacağı söylenen platformun LinkedIn ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olacağı ileri sürülüyor. Bu platform üzerinden işlerin listelenebileceği, listelenen işlere başvurularda bulunulabileceği ve şirketlerin buradaki başvuruları değerlendirerek işe alım sürecini başlatacağı söyleniyor.

Başta iddia olarak ortaya atılan bu bilgiler Google tarafından onaylanmış durumda. Google’ın yaptığı açıklamada Google Hire’ın işe alım sürecini daha hızlı ve kolay hale getiren bir sistem olduğu belirtiliyor. Google Hire sayesinde iş arayanların internet üzerinden kolaylıkla şirketlere başvuruda bulunabileceği dile getiriliyor. Güvenlik konusunda da hassas davrandıklarını ifade eden Google, yalnızca kullanıcıların gönüllü olarak paylaştıkları bilgilerin işverenlere görüneceğinin ve özel olan bilgilerin saklanacağının altını çiziyor. Google Hire’ın ne zaman geliştirilme aşamasından çıkıp gerçek bir platform haline dönüşeceğini zaman gösterecek. Şimdilik pek gelişmemiş olan siteye aşağıdaki kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.