reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Copilot Microsoft 365 için Copilot LOG Tasarım

Microsoft Copilot yakında LinkedIn içine de geliyor

 - Güncelleme: 28 Mayıs 2024 11:45

İş dünyasının en önemli platformlarından olan Microsoft çatısı altındaki LinkedIn, yakında Copilot ile güçlendirilecek.

Aktarıldığı kadarıyla üretken yapay zeka sistemi Microsoft Copilot yakında LinkedIn içinde de karşımıza çıkacak. Bu konuda henüz çok fazla detay bulunmuyor, şirket platformda hali hazırda bazı faydalı yapay zeka özellikleri sunuyor. Copilot ile beraber kullanıcılara büyük imkanlar sunması beklenen Microsoft, 2016 yılında tam 26 milyar dolara aldığı platform için bu aralar başka adımlar da atıyor. Örneğin servis bundan önce bir oyun adımıyla gündeme gelmişti. LinkedIn’e kişilerin serviste daha fazla vakit geçirmesi için Queens, Crossclimb ve Pinpoint isimli Wordle tarzı puzzle oyunlar eklendi. Firmanın, “Eğlenceli, günlük oyunlarla bağlantı kurun. Zihin egzersizi yapın ve puanlarınızı diğer kullanıcılarla karşılaştırın.” açıklamasını geçtiği oyunlara direkt olarak buradaki yeni açılan sayfadan ulaşılabiliyor. Zamanla başka oyunlar da sunacak firma, sunulan her oyunun günde yalnızca bir kez oynanabilir olacağını ve oyuncuların skorlarını arkadaşlarıyla paylaşabileceğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce ise premium şirket sayfaları gündeme gelmişti. Bu yakında çıkacak özellik ile beraber şirketler premium şirket sayfaları aboneliği üzerinden çeşitli özel imkanlar elde edebilecek. Aylık 99 dolar olacağı aktarılan bu abonelik kapsamında şirketlere, kendileri için içerik üretebilecek bir yapay zeka aracı sunulacak ve şirketin platformdaki takipçi sayısını artırmaya yönelik farklı bazı sistemler verilecek. Şimdilik sessiz sedasız test edilen bu altyapı, yüksek ihtimalle çok yakında herkese açılacak.

Bu arada LinkedIn uygulamalarına TikTok ilhamlı bir dikey formlu kısa video akışı eklenmesi için çalışmalar da yapılıyor. Bir süredir test aşamasında bulunan ve resmi olarak doğrulanan bu özellik, eğer denemeler kapsamında beklenen olumlu geri dönüşü alırsa Instagram, TikTok ve YouTube tarafındaki gibi dikey yapıdaki kısa videoların platform içerisinde de sık sık karşımıza çıkmasına neden olabilir. Sıkı kullanıcıların yüksek ihtimalle çok seveceği bu video akışındaki içeriklere, gösterildiği kadarıyla yorum ya da beğeni de bırakılabilecek.

LinkedIn haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/XD9NdeNMStu.htm

İLGİLİ HABERLER