reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft LOG Tasarım

1.000 kişiyi işten çıkartan Microsoft’un “Hindistan” hesabı hack’lendi

 - Güncelleme: 04 Haziran 2024 11:12

1.000 kişiyi işten çıkartan Microsoft, bugün ayrıca X’teki resmi Hindistan hesabını “kaptırması” ile gündemde yer alıyor.

Teknoloji sektöründeki üzücü işten çıkarmalar maalesef sürüyor. Yazılım devi Microsoft, bugün yaptığı açıklamada, Azure ve Karma Gerçeklik departmanlarından yaklaşık 1.000 çalışanı işten çıkaracağını duyurdu. Açıklamada, HoloLens 2’yi satmaya ve desteklemeye devam edeceğini belirten şirket, bugün ayrıca bir hack olayıyla da gündemde yer alıyor. Çünkü şirketin X’teki resmi “Hindistan” hesabı hacker’ların eline geçti. Bu hesabı kullanarak kripto dolandırıcılığı yapan hacker’lar, resmi onaylı hesabı ele geçirerek ses getirmeyi başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft işten çıkarmalara devam ederken, iş dünyasına özel servisini geliştirmeyi de sürdürüyor. Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla LinkedIn platformu yakında Copilot ile güçlendirilecek. Bu konuda henüz çok fazla detay bulunmuyor, şirket platformda hali hazırda bazı faydalı yapay zeka özellikleri sunuyor. Copilot ile beraber kullanıcılara büyük imkanlar sunması beklenen Microsoft, 2016 yılında tam 26 milyar dolara aldığı platform için bu aralar, başka adımlar da atıyor. Örneğin, servis bundan önce bir oyun adımıyla gündeme gelmişti.

LinkedIn’e kişilerin serviste daha fazla vakit geçirmesi için Queens, Crossclimb ve Pinpoint isimli Wordle tarzı puzzle oyunları eklendi. Firmanın, “Eğlenceli, günlük oyunlarla bağlantı kurun. Zihin egzersizi yapın ve puanlarınızı diğer kullanıcılarla karşılaştırın.” açıklamasını geçtiği oyunlara direkt olarak buradaki yeni açılan sayfadan ulaşılabiliyor. Zamanla başka oyunlar da sunacak firma, sunulan her oyunun günde yalnızca bir kez oynanabilir olacağını ve oyuncuların skorlarını arkadaşlarıyla paylaşabileceğini belirtiyor.

Microsoft haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/XD9NdeNMStu.htm