reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Copilot Microsoft 365 için Copilot LOG Tasarım

Microsoft 365 için Copilot, istemler özelinde otomatik tamamlama özelliği kazanacak

 - Güncelleme: 08 Mayıs 2024 15:33

Bugün resmi olarak duyurulduğu kadarıyla Microsoft 365 için Copilot yakında otomatik tamamlama özelliğine kavuşuyor.

Microsoft 365 için Copilot yakında sunulacak otomatik tamamlama özelliği, kişilerin Copilot ile olan iletişimlerini daha kolay hale getirecek, sohbet botuna verilmek istenen istemleri otomatik olarak doldurabilecek. Burada kişilere farklı öneriler sunacak sistem, hem Copilot’tan daha yüksek verim alınmasına imkan tanıyacak hem de daha önce akla gelmeyen imkanları gözler önüne serecek. İstemleri istenirse yeniden yazarak daha iyi hale de getirecek sistem hakkında Microsoft’un yapay zekadan sorumlu isimlerinden Jared Spataro, “Copilot sunulacak yeniden yazma özelliğiyle basit bir komut istemini tek bir tuşa basılarak zengin bir komut istemine dönüştürecek ve herkesi adeta bir istem mühendisine dönüştürecek.” açıklamasında bulunuyor. Copilot için son dönemde çok sayıda gelişme oldu. Örneğin Copilot Pro’ya abone olan tüketiciler uzun zamandır OpenAI’ın en gelişmiş güncel büyük dil modeli olan GPT-4 Turbo’ya erişim sağlayabiliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa süre önce sürece Microsoft 365 temelinde Copilot kullanan işletmeler de dahil edildi. Bu güzel bir adım çünkü GPT-4 Turbo oldukça gelişmiş bir dil modeli ve kişilere hemen her konuda cevap verebiliyor ya da içerikler ve kodlar üretebiliyor. Copilot açılımlarına aktif olarak devam eden Microsoft, bundan önce Teams tarafında bir güncelleme duyurmuştu. İş iletişimini kolaylaştıran Microsoft Teams, yakında sesli görüşmelerin otomatik olarak yazıya dökülmüş halleriyle yazılı sohbetleri bir araya getirebilecek ve bunlardan özetler çıkarabilecek. Bu sayede kişiler son gelişmelerden hızlı bir şekilde haberdar olabilecek, Teams içindeki Copilot asistanı da geliştirilecek.

Yeni sürüm sizin yerinize farklı tarzlarda mesajlar yazabilecek (Burada şaka yapması dahi istenebilecek), yapay zeka yakında Teams sohbetlerindeki içerikten yararlanarak da yeni mesajlar oluşturabilecek. Teams Premium kullanıcılarına sesli görüşmelerin özetini çıkaran otomatik bir sistem sunacaklarını belirten Microsoft, bu özelliklerin hepsini önümüzdeki dönemde yavaş yavaş herkese açacak.

Microsoft 365 için Copilot yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu