reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Copilot Microsoft 365 için Copilot LOG Tasarım

Microsoft OneDrive da üretken yapay zeka Copilot ile güçlendirilecek

 - Güncelleme: 02 Mart 2024 10:34

Microsoft OneDrive da yapay zeka Copilot ile güçlendirilecek. OpenAI’a yapılan yatırımın faydaları firmanın tüm servislerine yayılıyor.

Spesifik olarak nisan ayının sonunda bünyesine Copilot entegre edilecek servis, bu sayede yüklenen dosyalar içinde aranan bilgileri hızlıca bulabilecek ve büyük dosyaları saniyeler içerisinde özetleyebilecek. Özetlerin dahi özelleştirilmesine yani sadece belirli konularda özet yapılmasına imkan tanıyacak olan Copilot, kullanıcılara genel olarak büyük zaman kazandıracak ve verimi çok ciddi seviyede artıracak. “Bir haftalık içecek satışlarını tablo haline getir ve verileri günlere göre ayır” ya da “Girilen projenin artılarını ve eksilerini listele” gibi metni olarak yazılacak komutlara hızlı sonuçlar sunabilecek bilgisi geçilen sistemde kullanıcılar, Copilot’tan belgelerini nasıl daha iyi hale getirebilecekleri konusunda tavsiye dahi isteyebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Copilot sistemi geçtiğimiz aylarda genel bir güncelleme almıştı. O güncelleme ile sistemi hem daha stabil hem daha hızlı hem de görsel olarak daha temiz hale getiren firma, Copilot’u Türkçe sitesinde bir süredir “Günlük yapay zeka eşlikçiniz” mottosuyla öne çıkarıyor, sistemi hemen her servisinde aktif olarak sunuyor. Windows 11’i de yapay zekanın merkezde olduğu bir işletim sistemi haline getiren firma, bunlardan önce Copilot Pro ile ses getirmişti.

Kaçıranlar için Microsoft Copilot Pro aylık 20 dolarlık ücreti olan bir “kişiye özel” abonelik paketi olarak karşımıza çıkarıldı. Sistem, “Word, Excel ve PowerPoint” gibi popüler Office uygulamalarındaki ya da Outlook ile OneNote gibi uygulamalardaki yapay zeka destekli özelliklere erişimin yanı sıra, en yeni OpenAI dil modellerine (Şu aşamada GPT-4 Turbo) öncelikli erişim, üst seviye hız / kalite ile metinden yazıya görsel oluşturma (DALL-E 3 temelli) ve kendi Copilot GPT’nizi oluşturma imkanı tanıyor.

Microsoft, yapay zeka sistemlerini işler tutmak adına çok ciddi bir sunucu harcaması yapıyor ve bu bağlamda Copilot için böyle ücretli bir abonelik büyük sürpriz olmuyor. Geçtiğimi haftalarda itibarıyla Copilot için hazırlanan iOS ve Android uygulamalarını da herkese açan Microsoft, hepsine ek olarak artık tüm işletmelerin kullanıcı başına aylık 30 dolar vererek Microsoft 365 temelli Copilot’a erişim sağlamasına da izin veriyor.

Microsoft OneDrive yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER