reklamı kapat

POPÜLER

Threads Instagram LOG Tasarım

Threads “API” önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak

Instagram tarafından geliştirilen X rakibi Threads için çok talep edilen “API” altyapısı resmi olarak duyurulduğu üzere yakında yer alıyor.

Threads API resmi açıklamaya göre haziran ayında ücretsiz olarak kullanıma sunulacak, bu sayede geliştiriciler Threads merkezli birçok otomatik sistem kurabilecek. Bu API sayesinde örneğin WordPress gibi platformlarda yayınlanan içeriklerin Threads’e otomatik olarak aktarılması mümkün olacak, bu büyük bir zaman kazancı sağlayacak. Bu API için Hootsuite, Sprout Social ve Techmeme ile hali hazırda testler yaptığı aktarılan firma, API erişimi ile servisi kesinlikle daha popüler hale getirecek. Uygulama için bu aralar birçok yeni başka özellik geliştiriliyor. Örneğin Threads’e yakında gelecek özelliklerden birisi “taslak” altyapısı olacak. Bu sayede kişiler daha sonra paylaşmak için gönderiler hazırlayabilecek ve taslak olarak kaydedebilecek. Burada şimdilik sadece tek bir gönderi için kayıt imkanı sunan Instagram, bunu ileride geliştirebilir. Şu an aktif olarak test edilen bir diğer özellik isehızlı kamera erişimi. Bu sayede yeni yazışma ya da yeni gönderi oluşturma sayfasından telefon kamerasına hızlıca erişim sağlanabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun için “konuşmayı başlat” bölümünün altına şu an olmayan bir kamera simgesi eklenecek. Bu arada Meta oluşturduğu platformlarını birbirine bağlamaya da devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde çıkan bilgilere göre Facebook ve Threads arası çapraz gönderi imkanı test ediliyor. Ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmeyen bu özellik aktif edildiği zaman Facebook gönderileri hızlıca ve otomatik olarak Threads’e aktarılabilecek. X rakibi uygulamasını büyütmek isteyen ve Facebook entegrasyonu ile bu konuda mantıklı bir adım atan şirket, uygulamayı geride bırakmıyor.

Threads gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

İLGİLİ HABERLER