reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Threads LOG Tasarım

Geliştiriciler için ücretsiz Threads API kullanıma sunuldu

Instagram tarafından geliştirilen X rakibi uygulama Threads için uzun süredir beklenen “API” sonunda resmi olarak çıktı.

Geliştiriciler için ücretsiz olarak kullanıma sunulan Threads API, servis için yeni bir dönem başlatıyor. Yayımlanan API sayesinde geliştiriciler daha önce mümkün olmayan otomatik sistemler kurabilecek. API hakkında, “İçerik üreticilerin, geliştiricilerin ve markaların kendi entegrasyonlarını oluşturmalarını, Threads hesaplarını geniş ölçekte yönetmelerini ve ilham verici içerikleri topluluklarıyla daha kolay bir şekilde paylaşmalarını sağlayacağına inanıyoruz.” diyen Meta, platformu için bundan önce TweetDeck benzeri web arayüzü getirmişti. Bu yeni arayüz farklı sütunların yan yana konumlandırılmasına ve böylece tek seferde çok sayıda içeriğin/akışın görülmesine olanak tanıyor. Herkese gelmesi sevindiren arayüz, otomatik güncelleme desteğine sahip ve favori aramalar, etiketler, hesaplar, kayıtlı gönderiler ve bildirimler için ayrı ayrı sütunlar sunuyor. Platform eğer kaçırdıysanız geçtiğimiz aylarda Türkiye’de erişime kapatılmıştı. Bu konuda şirketten yapılan açıklamada şunlar denilmişti

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Rekabet Kurumunun (RK) kararına göre servis, 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye’deki kişiler tarafından kullanılamayacak. Bu; Türkiye’deki kişilerin Threads uygulamasını indiremeyeceği, Threads’e threads.net adresinden erişemeyeceği, profil oluşturamayacağı veya mevcut profillerini kullanamayacağı anlamına gelmektedir. Bir Threads profili oluşturduysanız ve Türkiye’deyseniz profiliniz dondurulacak ancak silinmeyecektir.

Profiliniz dondurulduğunda profiliniz ve profilinizdeki içerikler (örneğin gönderiler, diğer gönderilerle olan etkileşimleriniz) size ve platformdaki diğer kişilere gösterilmeyecektir. Şimdilik profilinizi yeniden etkinleştiremeyeceksiniz. Bu durumun Instagram hesabınızı ve hesabınızın verilerini etkilemeyeceğini unutmayın. Profiliniz dondurulmuş olsa da platform bilgilerinizin bir kopyasını istediğiniz zaman indirebilirsiniz. Platformdaki profilinizi silmeyi de seçebilirsiniz. Not: Birden fazla profil oluşturduysanız ek profillerinizi yönetmek için threads.net adresine gidin. Platformu yakın zamanda Türkiye’ye geri getirmek için çalışıyoruz.”

Threads haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli