reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Copilot LOG Tasarım

Microsoft 365 temelli Copilot da GPT-4 Turbo ile güçlendirildi

 - Güncelleme: 03 Nisan 2024 15:26

Bugün yapılan resmi açıklama ile öğrendiğimiz kadarıyla Microsoft 365’in Copilot’u GPT-4 Turbo ile güçlendiriliyor.

Copilot Pro’ya abone olan tüketiciler uzun zamandır OpenAI’ın en gelişmiş güncel büyük dil modeli olan GPT-4 Turbo’ya erişim sağlayabiliyordu. Bugün itibarıyla ise sürece Microsoft 365 temelinde Copilot kullanan işletmeler de dahil oldu. Bu güzel bir adım çünkü GPT-4 Turbo oldukça gelişmiş bir dil modeli ve kişilere hemen her konuda cevap verebiliyor ya da içerikler ve kodlar üretebiliyor. Copilot açılımlarına aktif olarak devam eden Microsoft, bundan önce Teams tarafında bir güncelleme yapıyor. İş iletişimini kolaylaştıran Microsoft Teams, yakında sesli görüşmelerin otomatik olarak yazıya dökülmüş halleriyle yazılı sohbetleri bir araya getirebilecek ve bunlardan özetler çıkarabilecek. Bu sayede kişiler son gelişmelerden hızlı bir şekilde haberdar olabilecek, Teams içindeki Copilot asistanı da geliştirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni sürüm sizin yerinize farklı tarzlarda mesajlar yazabilecek (Burada şaka yapması dahi istenebilecek), yapay zeka yakında Teams sohbetlerindeki içerikten yararlanarak da yeni mesajlar oluşturabilecek. Teams Premium kullanıcılarına sesli görüşmelerin özetini çıkaran otomatik bir sistem sunacaklarını belirten Microsoft, bu özelliklerin hepsini önümüzdeki dönemde yavaş yavaş herkese açacak.

Bu arada Windows 11 için de yeni bir Copilot özelliği geliyor. Önümüzdeki dönemde Windows 11 kullanıcıları, bir dosyayı üzerinde sağ tık yaparak açtıkları menüden direkt olarak Copilot’a gönderebilecek. Bu spesifik olarak “doküman” dosyalarına odaklanan özellik, kişilerin dokümandaki içeriğin hızlı şekilde özetini almasını sağlayacak ve bu imkan bazı durumlarda oldukça zaman kazandıracak. Henüz herkese açık olmayan ancak uzun zamandır test edildiği aktarılan bu özellik, elbette güzel görünüyor ve zamanla daha geniş bir kapsam kazanması bekleniyor.

 

GPT-4 Turbo yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER