reklamı kapat

POPÜLER

3D yazıcıyla üretilen gerçeğe uygun iPhone 8 maketi [Video]

Beklenmedik bir şekilde 3 yıldır aynı tasarımla karşımıza çıkan ve bu nedenle de bazı eleştirilerin odağı haline gelen iPhone, bu yıl önemli bir tasarımsal değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Çerçevesiz ekranlı olarak gelecek olan iPhone’un arka kısmında cam malzemenin kullanılacağı da iddialar arasında yer alıyor. Yeni yayınlanan video ise iPhone 8’in nasıl görüneceğini detaylı şekilde ortaya koyuyor.

Daha önce iPhone 8’in tasarım şeması internet ortamına sızmıştı. Fakat cihazın gerçek hayatta nasıl görüneceği konusu halen bilinmiyordu. Yayınlanan bu videoda şemadan yararlanılarak yapılan ve 3D yazıcıyla basılan model görülüyor. Arka tarafta dikey çift kameranın bulunduğu telefonun bu çiziminde arka tarafta parmak izi okuyucu bulunmuyor. Bunun yerine parmak izi okuyucu ekranın üzerine entegre halde kullanıcıya sunuluyor. Daha önce ortaya çıkan tasarımların aksine ekranın üst kısmında çerçeve kısmının yalnızca ortada olmadığı ve üstte küçük de olsa bir kısmı tamamen kapladığı dikkat çekiyor. Ekranın alt ve yan kısımlarında ise hiçbir çerçeveye yer verilmiyor.

Boyut olarak iPhone 7’den biraz daha büyük olan iPhone 8’in kalınlık olarak da mevcut modele göre biraz daha kalın olduğunu söylemek mümkün. Tasarım anlamında oldukça etkileyici görünen konseptin kesinliğiyle ilgili bir şey demek güç. Yayınlanan videoya haberin görselinden ulaşabilir ve iPhone 8’in nasıl görünebileceğine göz atabilirsiniz.