reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8

iPhone 8’in sızan kılıfı tasarım detaylarını gözler önüne seriyor

Daha önce tasarımını gösteren çizimler yayınlanan iPhone 8’in son tasarımı halen kesinlik kazanmış değil. Özellikle Touch ID’nin konumlandırılacağı yer herkesin aklında soru işaretleri yaratmış durumda. iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen bu kılıfta tasarımla ilgili soruların bazıları yanıtını buluyor.

Neredeyse çerçevesiz ekranla gelecek olan iPhone 8’in 5,8 inçlik ekrana sahip olması bekleniyor. Gün yüzüne çıkan iPhone 8 kılıfı, 4,7 inçlik iPhone 7 ile benzer boyutlarda bir cihazla karşılaşacağımızın müjdesini veriyor. Arka tarafta daha önce de iddia edildiği gibi dikey çift kameranın yer aldığı kılıfta parmak izi okuyucu için yer ayrılmamış olması içimizi bir nebze de olsa rahatlatıyor. Zira bu durum, Apple’ın parmak izi okuyucuyu ekran üzerine entegre etmiş olabileceği ihtimalini doğuruyor. Diğer yandan parmak izi okuyucudan tamamen vazgeçilerek yüz algılama sisteminin kullanılma olasılığı da bulunuyor.


Alt kısımda hoparlör çıkışı ve lightning kısmının aynı kaldığı tasarımda ses açma-kapama tuşlarında da herhangi bir değişiklik göze çarpmıyor. Güç tuşu kısmının ise biraz daha uzamış olması dikkat çekiyor. Hemen üstte yer alan görselde sızan kılıf ve bu kılıfla uyumlu şekilde tasarlanan iPhone 8 maketi görülebiliyor. iPhone 8 gerçekten de bu tasarımla gelecek mi yoksa bizi şaşırtacak mı bunu hep birlikte göreceğiz.