reklamı kapat

POPÜLER

Lüks telefon üreticisi Vertu’dan telefon kullanmayı kolaylaştıran uygulama

Akıllı telefonlar her yıl daha fazla özelliğe kavuşuyor ve havalı görünümleriyle kendilerine hayran bırakıyor. Fakat belirli bir yaştan sonra bu özellikleri kullanmak gittikçe zorlaşıyor. Sayısız özellik nedeniyle karmaşık bir hal almayan başlayan cihazlarda basit bir işlemi yapabilmek bile zor olabiliyor. Dünyaca ünlü lüks telefon üreticisi Vertu, yeni uygulamasıyla telefonu kullanmakta zorlananların hayatını büyük ölçüde kolaylaştırmayı amaçlıyor. 

Yapılan araştırmalara göre İngiltere’de 50 yaşın üstündeki akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 46’sı akıllı telefon kullanmakta zorluk çekiyor. Özellikle de ekrandaki yazıların küçük olması ve menülerin anlaşılır olmaması başlıca şikayetler arasında yer alıyor. Zone V isimli uygulama Galaxy S7, Galaxy S7 edge ve Galaxy Note 4 cihazlarında kullanılabiliyor. Ayrıca orta segmentteki diğer Samsung cihazlarında da bu uygulamayı kullanmak mümkün oluyor. Bu uygulamayla birlikte menüler daha kolay okunabilir hale geliyor ve butonlar da daha büyüyor. Kullanım kolaylığının artışı bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Herhangi bir yere dokunulduğunda titreşimli geri bildirim veriliyor. Menüler siyah ve beyaz gibi karşıt renklerden oluşuyor ve bu sayede rahatlıkla görülebiliyor.

Zone V isimli uygulama 39.99 sterline satılıyor. Ancak maalesef ülkemizin mağazasında uygulamanın yer almadığı görülüyor. Vertu ileride bu uygulamayı daha fazla ülkede yayınlayacak mı bunu hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR